16.10.2021

Вибори в РФ показали, що Путін усе більше боїться втратити владу – Гельсінська комісія США

Гельсінська комісія США, до якої належать впливові сенатори, конгресмени та члени адміністрації, заявляє про масштабні фальсифікації з боку влади Росії на останніх виборах Держдуми.

Про це йдеться в офіційній заяві Комісії, повідомляє Укрінформ.

«Існує чимало доказів, що ці парламентські вибори можуть вважатися найбільш сфальсифікованими з-поміж усіх інших – від заборони участі опозиційних кандидатів до вкидання бюлетенів та маніпулюваннями загальною кількістю голосів», – вказав голова Комісії сенатор Бен Кардін.

Він підкреслив, що Кремль укотре продемонстрував повне ігнорування нормами й цінностями, які він зобов’язувався поважати: «Всупереч своїм міжнародним зобов’язанням російська влада невиправдано обмежила кількість міжнародних спостерігачів настільки, що ОБСЄ не могла контролювати ці вибори своїми перевіреними методами».

Читайте також: Боррель висловить Лаврову позицію ЄС щодо виборів у Держдуму під час Генасамблеї ООН

Співголова Комісії конгресмен Стів Коен заявив, що кремлівська верхівка позбавила росіян можливості вільно обирати опозиційних кандидатів, чим викрила свій страх втратити владу.

«З кожними виборами в Росії стає все менше й менше можливостей для інакомислення, що свідчить про дедалі більшу невпевненість Путіна у своїй здатності залишатися при владі без сторонньої допомоги», – підкреслив Коен.

Водночас конгресмен-республіканець Джо Вілсон привітав сміливість незалежних спостерігачів, які викривали махінації Кремля, а також знаходили численні докази нелегітимності виборів.

Читайте також: Україна притягне до відповідальності організаторів «виборів» в ОРДЛО та Криму — Мінреінтеграції

Як повідомляв Укрінформ, 17-19 вересня в Росії відбулися вибори до Державної думи. За численними свідченнями активістів, голосування й підрахунок голосів проходили з масштабними фальсифікаціями.

Євросоюз, США й інші країни засудили масові порушення. Вони також заявили про часткове невизнання результатів виборів, зокрема, через участь у голосуванні населення окупованих Росією Криму та частини Донецької і Луганської областей.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3319728-vibori-v-rf-pokazali-so-putin-use-bilse-boitsa-vtratiti-vladu-gelsinska-komisia-ssa.html

Залишити відповідь