07.12.2021

В Іспанії на онлайн-аукціоні продавали меч, якому понад 2000 років


The Guardian

Відомо, що меч належав воїну-іберійцю

Поліція Іспанії вилучила іберійський меч фалькату, виготовлений понад 2000 років тому, який продавали на онлайн-аукціоні. Про це повідомляє The Guardian.

Як зазначається, на продаж була виставлена колекція з понад 200 предметів, знайдених під час розкопок, зокрема наконечники стріл, прикраси, фрагменти кераміки.

“Після тривалого розслідування (…) поліція відстежила людину, яка виставила меч на продаж. Це був громадянин Іспанії”, – йдеться в публікації.

Відомо, що меч та інші артефакти конфіскували, а продавця заарештували за звинуваченням у порушенні законодавства щодо археологічних знахідок.

Меч належав воїну-іберійцю та був виготовлений між п’ятим та третім століттям до нашої ери, тобто у доримські часи.

Унікальність знахідки полягає в тому, що фалькати, як особисту зброю, зазвичай клали у могилу власника, а лезо при цьому ламали. Цей же меч зберігся у відносно хорошому стані, що робить його особливо рідкісним і цінним.

Новини за темою: Пішла з молотка за 4 хвилини: На аукціоні продали картину Моне “Ставок з водяними ліліями”

Нагадаємо, раніше у Парижі на аукціоні Christie’s продали рукопис із розрахунками, зробленими фізиком Альбертом Ейнштейном, коли він намагався сформулювати свою теорію відносності, за 13 мільйонів доларів.

Джерело: https://zikua.tv/news/world/v_ispanii_na_onlain_auktsioni_prodavaly_mech_iakomu_ponad_2000_rokiv_1018383

Залишити відповідь