Чт. Гру 3rd, 2020

В Гаазі взяли під варту президента Косово

Поділіться записом
Президент Косово Хашим Тачі.Фото з відкритих джерел

Його звинувачують у військових злочинах

У Гаазі під варту взяли президента Косово Хашима Тачі. Про це повідомляє Спеціалізована прокуратура міжнародного суду щодо злочинів у Косівпро.

Як зазначається у затвердженому обвинувальному висновку, Тачі та його соратники грубо порушували права людини із березня 1998 року по вересень 1999 року. А саме, йому інкримінують незаконні або довільні арешти та затримання, жорстоке поводження, тортури та вбивства, а також злочини проти людяності у вигляді тюремного ув’язнення, інших нелюдських дій – тортур, вбивств, насильницьких зникнень людей і переслідувань.

Повідомляється, що військові злочини, про які йде мова, охопили всю територію Косова та Північної Албанії. Їх чинили члени Визвольної армії Косово проти сотень мирних жителів і осіб. Серед них: сербське, ромське та ашкалійське населення територій; католики та цивільні, які нібито взаємодіяли із сербською владою або сербами; албанці, які приєдналися до Демократичної ліги Косово; албанці, які не вступили або не підтримали Визвольну армію Косово та інші.

Крім Тачі, в слідчий ізолятор відправили колишнього спікера парламенту Косова Кадрі Весєлі, одного з польових командирів Визвольної армії Косова Реджепа Селимі і екс-главу парламенту Якупа Краснічі.

Новини за темою: Україна передала до Гааги матеріали про військовий злочин Росії в Криму

У червні повідомлялося, що президента Косово звинуватили у вчиненні військових злочинів. Це зробив Спеціальний суд щодо Косова. Утім, Тачі заявив, що піде у відставку лише після рішення гаазького суду. Учора там також підтвердили звинувачення у військових злочинах проти Хашима Тачі. Того ж дня, виконуючи обіцянку, президент Косово подав у відставку.

Джерело: https://zik.ua/news/world/v_haazi_vzialy_pid_vartu_prezydenta_kosovo_986270

Залишити відповідь