27.11.2021

В Афганістані 23 мільйонам жителям загрожує голодна смерть, – ООН






Reuters

За останні два місяці цей показних збільшився майже вдвічі

Близько 22,8 мільйона жителів Афганістану можуть померти від голоду. Ще два місяці тому цей показник становив 14 мільйонів. Про це повідомив Reuters.

За словами виконавчого директора Всесвітньої продовольчої програми Організації Об’єднаних Націй Девіда Бізлі, люди “йдуть до голодної смерті” через те, що після захоплення країни бойовиками “Талібану” міжнародні донори припинили допомогу.

Також він наголосив, що у країні гостра продовольча криза, а якщо терміново не вжити заходів, то помруть мільйони людей.

“Те, що ми прогнозували, збувається набагато швидше, ніж ми очікували. Кабул впав швидше, ніж хтось міг очікувати, й економіка падає швидше”, — зазначив Бізлі.

Новини за темою: Уряд “Талібану” в Афганістані закликав відновити міжнародні рейси до країни

Нагадаємо, що раніше прогнозувалося, закінчення продовольства для афганців у Організації Об’єднаних Націй до кінця вересня.

Наразі Афганістан перебуває на межі гуманітарної катастрофи. Незважаючи на те, що ООН і партнери продовжують робити все можливе, щоб її уникнути, вони не зможуть це зробити без твердої і щедрої міжнародної підтримки.

Крім цього, Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Афганістану загрожує Розвал економічної і соціальної систем, який може перерости в гуманітарну катастрофу.

А для того, щоб уникнути гіршого сценарію, таліби повинні будуть виконати умови, які дозволять збільшити обсяг міжнародної допомоги.

Джерело: https://zikua.tv/news/world/v_afhanistani_23_milionam_zhyteliam_zahrozhuie_holodna_smert_oon_1015582

Залишити відповідь