27.11.2021

У Судані силовики відкрили вогонь по демонстрантах, 15 людей загинули


Reuters

Найбільші протести відбулися у столиці країни Хартумі та в містах Бахрі та Омдурман

Суданські силовики застрелили щонайменше 15 людей та поранили ще кільканадцять під час масових антиурядових протестів. Про це повідомляє Reuters.

Як зазначається, у країні пройшли масові акції протесту проти режиму, встановленого 25-го жовтня шляхом військового перевороту. Найбільші протести відбулися у столиці країни Хартумі та в містах Бахрі та Омдурман. У всіх трьох містах силовики розігнали натовп за допомогою вогнепальної зброї та сльозогінного газу. Також повідомляється про блокування мобільного зв’язку.

“Силовики використали вогнепальну зброю у різних районах столиці, десятки людей отримали кульові поранення, багато з них перебувають у критичному стані”, – заявили в Центральному комітеті суданських лікарів – організації, пов’язаній із рухом протесту. Також вони повідомили, що більшість смертей були у місті Бахрі.

Відомо, що у відповідь на відкриття вогню протестувальники збудували барикади та заблокували рух у столиці.

Представники уряду та поліції поки не прокоментували ці заяви. У США вже засудили насильство щодо мирних протестувальників та закликали зупинити ескалацію.

Новини за темою: У Судані оголосили надзвичайний стан після державного перевороту

Нагадаємо, раніше у Судані генерал Абдел Фаттах аль-Бурхан розпустив керівний орган країни – Суверенну раду та оголосив надзвичайний стан після того, як військові спецпідрозділи здійснили держпереворот.

Джерело: https://zikua.tv/news/world/u_sudani_sylovyky_vidkryly_vohon_po_demonstrantakh_15_liudei_zahynuly_1017764

Залишити відповідь