19.01.2022

У столиці Казахстану оголосили надзвичайний стан, а в Алмати – відкрили вогонь

протести в Казахстані
Фото з відкритих джерел

При цьому в країні мітингувальники продовжують влаштовувати антиурядові демонстрації

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв оголосив режим надзвичайного стану у столиці Нур-Султані через масові протести. Про це повідомило “Радіо Азатти“.

Як зазначається, режим НС триватиме з 16 години 5 січня і до 19 січня. Протягом цього часу в столиці запроваджується комендатура на чолі з начальником департаменту поліції столиці Єржаном Саденовим.

Зокрема режим обмежує у правах громадян та дає широкі повноваження коменданту. Так, у місті можуть встановлювати обмеження на свободу пересування, влаштовувати перевірки документів та особистий огляд, обмежувати в’їзд у місто та виїзд із нього.

При цьому режим НС передбачає заборону на мирні збори, страйки та інше.

Також в окремих регіонах Казахстану продовжуються антиурядові демонстрації.

Так, невідомі захопили кинуту військовими вогнепальну зброю та відкрили стрілянину біля адміністрації Алмати.

Вогонь відкрили й силовики, які перебувають у будівлі колишньої президентської резиденції.

Новини за темою: У МЗС РФ відреагували на ситуацію в Казахстані

Нагадаємо, 2 січня в Казахстані в місті Жанаозен почалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли в масові протести по всій країні. 4 січня в Алмати сталися сутички протестувальників із силовиками. Люди вимагали відставки уряду.

У зв’язку з цим президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ввів в Алмати, Алматинській і Мангістауській областях режим надзвичайного стану на період до 19 січня та комендантську годину, яка діятиме з 23:00 до 07:00. А сьогодні стало відомо, що уряд Казахстану був відправлений у відставку.

Згодом, в містах Алмати і Актобе мітингувальники почали штурмувати адміністративні будівлі. У місті Алмати в штурмі мерії беруть участь кілька тисяч протестувальників. Біля фасаду будівлі – пожежа і чути вибухи світлошумових гранат. А в місті Актобе силовики змогли відігнати натовп демонстрантів від будівлі адміністрації. Однак люди продовжили робити спроби прориву в мерію.

Також в Алмати вже горить будівля представництва Генпрокуратури та будівля акімату міста, куди увірвалися мітингувальники, намагаючись його захопити.

Своєю чергою, комендант Алмати і начальник місцевої поліції звернулися до народу, оскільки в результаті заворушень побито понад 500 цивільних осіб, розбито 120 об’єктів торгівлі, 180 підприємств громадського харчування, активізувалися екстремістські угруповання, які спалили понад 120 машин, карети швидкої допомоги і пожежні авто.

Джерело: https://zikua.news/news/2022/01/05/u_stolytsi_kazakhstanu_oholosyly_nadzvychainyi_stan_a_v_almaty_vidkryly_vohon_1020380

Залишити відповідь