Вт. Лип 27th, 2021

У Росії хочуть заборонити сурогатне материнство для іноземців

Фото з відкритих джерел

Також пропонується дозволити сурогатне материнство тільки тим громадянам Росії, хто перебуває у шлюбі, або одиноким жінкам-громадянкам Росії, для яких виношування дитини неможливе за медичними показаннями

У Держдуму Російської Федерації внесений законопроєкт про введення заборони для іноземців використовувати послуги сурогатного материнства в Росії. Його автори пояснили свою ініціативу бажанням захистити “найбільш вразливу категорію людей”, повідомляє ВВС.

Зокрема, ініціативу підготували депутати Петро Толстой, Василь Піскарьов, Микола Земцов, Інга Юмашева і сенатор Маргарита Павлова. Текст документа вже опублікований в електронній базі нижньої палати парламенту.

Крім заборони на послуги сурогатних матерів для іноземців та осіб без громадянства вони запропонували дозволити їх тільки громадянам Росії, які перебувають в шлюбі, або самотнім жінкам-громадянкам Росії, для яких виношування дитини неможливе за медичними показаннями, а також наділити дітей, народжених сурогатними матерями для іноземців до вступу в силу заборони, громадянством Росії.

Як зазначається, про заборону на користування послугами сурогатного материнства для іноземців у Росії заговорили після того, як у Москві проти лікарів порушили кримінальну справу про торгівлю дітьми. Крім лікарів обвинуваченими у справі стали директор Центру з сурогатного материнства, юристи, перекладач, кур’єр і сурогатні матері.

Справу було порушено після того, як в січні 2020 року в квартирі в Одинцовському районі Підмосков’я знайшли померлого немовляти і ще чотирьох дітей, яких, як з’ясувалося, народили сурогатні матері для іноземців.

Незважаючи на те, що в Росії дозволено сурогатне материнство, в тому числі для іноземних громадян і в тому числі на комерційній основі, слідство порахувало, що лікарі, сурогатні матері та інші фігуранти вчинили злочин, діючи у складі організованої групи. Лідером цієї групи, за версією слідства, був відомий юрист в області репродуктивного права Костянтин Світнєв.

Новини за темою: Сурогатне материнство в Україні: Добровільне рабство і торгівля дітьми

У справі 11 епізодів, які стосуються народження 14 дітей для чотирьох іноземних сімей-трьох Філіппінських і однієї тайської. Майже всіх дітей – крім трьох, яких поліцейські знайшли в підмосковній квартирі, – батьки забрали і відвезли з Росії. Про долю вилучених дітей нічого невідомо. Клопотання адвокатів надати хоча б довідки про стан здоров’я дітей суд не задовольняє.

До слова, сурогатне материнство в Україні законне, дозволене і офіційно закріплене в законодавстві. Однак на практиці також трапляється різне.

Джерело: https://zikua.tv/news/world/u_rosii_khochut_zaboronyty_surohatne_materynstvo_dlia_inozemtsiv_1005008

Залишити відповідь