Вт. Бер 9th, 2021

У Норвегії створили підводного робота-змію: Він може занурюватися на глибину 500 метрів

Поділіться записом
Змієподібний підводний робот
Фото Eelume Subsea Intervention

Винахід може лагодити трубопроводи

Норвежські винахідники створили унікального змієподібного робота, який здатний перебувати під водою на глибині до 500 метрів. Про це повідомляє CCN.

Як зазначається, Eelume – шестиметровий змієподібний робот. Він має датчики та камери на кожному кінці, а ще може протистояти сильним течіям. Особливістю винаходу є висока витривалість, оскільки перебувати у воді може протягом шести місяців, а всього після однієї зарядки, долає відстань у 20 кілометрів.

Такий робот вчені створили для технічного обслуговування багатьох глибоководних свердловин та систем трубопроводів. До того ж, виконання роботи стане вдвічі простішим, бо він може працювати дистанційно зі спеціального майданчику для керування, а у відповідь надсилати відео та дані.

При цьому додається, що новітній винахід покликаний здійснити революцію серед морського транспорту та значно зекономити гроші.

“Давши можливість роботові стати підводним мешканцем, який проживає в док-станції, його можна будь-коли мобілізувати для проведення інспекцій та втручання, тим самим зменшуючи потребу в дорогих надводних суднах”, – повідомив керівник відділу технологій “Eelume Subsea Intervention” Пол Лілєбек.

За даними вчених, уже в 2025 році підводна робототехніка сягатиме у ціні 7 мільйонів доларів.

Новини за темою: У Нідерландах робот успішно провів мікрохірургічну операцію людині

Раніше повідомлялося, що у Франції створили робота-помічника для людей літнього віку. Завдяки наявністю штучного інтелекту він може відчути зміни в настрої свого господаря і самостійно викликати швидку медичну допомогу.

Джерело: https://zik.ua/news/world/u_norvehii_stvoryly_pidvodnoho_robota_zmiiu_vin_mozhe_zanuriuvatysia_na_hlybynu_500_metriv_993877

Залишити відповідь