Вт. Гру 1st, 2020

У Нідерландах призупинили розгляд справи щодо захоплення українських моряків у Керченській протоці

Поділіться записом
Захоплення українських кораблів у 2018 році
Скріншот із відео

Рішення пов’язане з процедурними моментами

Міжнародний арбітраж в Гаазі призупинив розгляд по суті позову України проти Росії щодо захоплення кораблів і військових моряків у Керченській протоці в листопаді 2018 року. Про це йдеться в рішенні суду.

Зазначається, що рішення арбітражу пов’язане з процедурними моментами. Зокрема, в серпні поточного року Росія намагалася оскаржити юрисдикцію суду у справі захоплення моряків через нібито непов’язаність суперечки з воєнними діями. Проте у вересні Україна вимагала об’єднати попередні заперечення російської сторони з розглядом справи по суті та не розглядати питання юрисдикції.

Наразі ж арбітраж вирішив, що заперечення Росії мають розглядатися саме на попередньому етапі, тому призупинив розгляд справи по суті. Тепер Україна протягом трьох місяців має подати відповідь на заперечення РФ, і лише після цього суд прийматиме рішення щодо подальших кроків.

Новини за темою: У суді Нідерландів сьогодні поновлюються слухання в справі МН17

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь” та рейдовий буксир “Яни Капу”. При цьому було поранено шестеро українських моряків.

Джерело: https://zik.ua/news/world/u_niderlandakh_pryzupynyly_rozhliad_spravy_pro_zakhoplennia_ukrainskykh_moriakiv_u_kerchenskii_prototsi_986961

Залишити відповідь