26.01.2022

У МОЗ пояснили, коли вакцинуватися тим, хто «підхопив» COVID-19 після першого щеплення

У МОЗ пояснили, в які терміни можна колоти другу дозу вакцини проти коронавірусу людям, котрі інфікувалися в період після першого щеплення.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ.

“Зробіть друге щеплення через 28 днів з дня появи симптомів чи першого позитивного тесту. Навіть у разі, якщо ви захворіли після першого щеплення”, – йдеться у повідомленні.

Також, за повідомленням ЦГЗ, вакцинуватися можна пацієнтам з епілепсією. “Епілепсія не є протипоказом до вакцинації. Але якщо є ризик виникнення судом чи проблем з диханням, краще кілька днів бути під наглядом близьких”, – зазначається в повідомленні.

Не є протипоказами до вакцинації проти COVID-19 серцево-судинні захворювання або гіпотиріоз. Навпаки, як наголошують в ЦГЗ, щеплення убезпечує від розвитку ускладнень, які можуть призвести до тяжкого перебігу хвороби або навіть смерті.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні дозволили бустерну вакцинацію проти COVID-19 для всіх осіб віком від 18 років. Оптимальний термін – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, яким препаратом щепилася людина.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3382250-u-moz-poasnili-koli-vakcinuvatisa-tim-hto-pidhopiv-covid19-pisla-persogo-seplenna.html

Залишити відповідь