17.09.2021

У Франції без COVID-паспорта тепер можуть не пустити на роботу

У Франції працівники закладів громадського харчування, музеїв, кінотеатрів і великих торговельних центрів відтепер обов’язково повинні мати санітарну перепустку.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на RFI.

Санітарна перепустка – це документ, який підтверджує повну вакцинацію, відсутність зараження COVID-19 (негативний тест з терміном 72 години) або перенесену нещодавно коронавірусну інфекцію.

Для відвідувачів багатьох закладів, установ (а також громадських заходів) таке правило діє вже кілька тижнів. А з понеділка, 30 серпня, санітарні перепустки стають обов’язковими і для їх працівників.

За словами представника уряду Габріеля Атталя, протягом першого тижня влада ще миритиметься з випадками відсутності санітарних перепусток в осіб, які зобов’язані їх мати для роботи. Однак потім почнуть діяти санкції, що передбачають тимчасове припинення робочих контрактів та відсторонення від роботи без виплати заробітної плати.

В ефірі franceinfo Атталь розповів, найближчим часом кількість жителів Франції, які зробили принаймні одне COVID-щеплення, сягне 50 мльйонів. При цьому він не виключив запровадження обов’язкової вакцинації, якщо того вимагатиме санітарна ситуація.

Як повідомляв Укрінформ, у Франції на мітинги проти так званих «паспортів здоров’я» і пов’язаних з цим обмежень вийшли майже 160 тисяч осіб.

Протести спалахнули після того, як парламент ухвалив закон про обов’язкову вакцинацію медпрацівників, пожежників і рятувальників, а також розширив дію COVID-паспортів.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3307046-u-francii-bez-covidpasporta-teper-mozut-ne-pustiti-na-robotu.html

Залишити відповідь