25.10.2021

У Чехії завершилися вибори: Партія чинної влади посіла друге місце

Чехія

Очільник партії Spolu Петр Фіала, швидше за все, стане прем’єр-міністром Чехії

Згідно з підрахунками голосів на парламентських виборах у Чехії, правляча партія чинного прем’єра Андрея Бабіша зазнала поразки. Водночас, ліберальні партії має сформувати новий уряд, а комуністи вперше лишилися поза парламентом. Про це свідчать дані Seznam Spravy.

Як зазначається, після підрахунку 99,5% голосів перше місце займає блок Spolu, що отримує 27,79%. Це – праволеберальний союз, що вже має фракцію у парламенті. Він контролює 20% мандатів, а тепер представництво зросте майже удвічі. Очільник цієї партії Петр Фіала, швидше за все, стане прем’єр-міністром Чехії.

На другому місці чинна партія влади ANO із 27,13%, і відрив від переможця зростає.

Третє місце обіймає ще один ліберальний блок – Партія Піратів та STAN, що мають 15,61%. На четвертому – ультранацоіналісти та праворадикали з партії “Свобода та пряма демократія“. Сенсацією цих виборів стало те, що вони, всупереч прогнозам, взяли менше 10%, а саме 9,56% голосів.

За цих результатів виборів гарантованою вважають коаліцію ліберальних партій (Spolu, Партія Піратів та STAN), що матимуть 108 голосів у парламенті з 200 місць.

Новини за темою: Результати виборів в Німеччині: Хто замінить Меркель?

Нагадаємо, минулого тижня Центральна виборча комісія Грузії представила результати виборів до органів самоврядування 2021 року за результатами обробки майже всіх протоколів. Вибори виграла панівна партія “Грузинська мрія” – 46,56% голосів. Друге місце посіла опозиційна партія “Єдиний національний рух” соратників Міхеіла Саакашвілі – 30,7%.

Джерело: https://zikua.tv/news/world/u_chekhii_zavershylysia_vybory_partiia_chynnoi_vlady_posila_druhe_mistse_1014303

Залишити відповідь