25.10.2021

У Болгарії заарештували родину російського вченого за підозрою у шпигунстві

Сергій Зоненко
Вікіпедія

Родину Сергія Зоненка звинувачують у промисловому шпигунстві й викраденні зразків продукції і конфіденційних документів

У Болгарії за підозрою в шпигунстві заарештували відомого російського вченого Сергія Зоненка, його дружину Ольгу та сина Веніаміна, які мають громадянство Литви. Про це повідомили телеканал NOVA та “Монітор”.

Згідно з повідомленням, родину Зоненків звинувачують у промисловому шпигунстві й викраденні зразків продукції і конфіденційних документів до них зі збройового заводу “Арсенал”, який виробляє артилерійські системи, вогнепальну зброю та боєприпаси.

За даними ЗМІ, усіх трьох затримали у вівторок, 5 жовтня, на КПП, коли вони хотіли виїхати з Болгарії, після повідомлення керівництва заводу про зникнення зразків і документації. Зокрема, викрадені речі буди знайдені в їхньому автомобілі.

Як зазначається, адвокати домагалися зміни запобіжного заходу на домашній арешт або підписку про невиїзд, але суд відмовив, пославшись на ризик, що фігуранти можуть приховати або знищити докази.

Крім того, родині Зоненків висунули звинувачення в незаконному доступі до компʼютерної інформації.

Довідка:

Сергій Іванович Зоненко (нар. 8 червня 1961 року, Бугульма, Татарстан) – російський вчений-механік українського походження.

Він брав участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та Спитакського землетрусу, який стався в Вірменії в 1988 році.

У 2002 році вчений відкрив фізичний закон, який описує вибухове метання тонких металевих пластин. На основі відкриття він усунув проблему вибухової нестійкості.

60-річний Сергій Зоненко переїхав до Болгарії вісім років тому з усією родиною і керував на заводі “Арсенал” відділом кумулятивних боєприпасів, а його 59-річна дружина працювала там дизайнером.

Новини за темою: У Херсонській області затримали пенсіонера, який був шпигуном РФ

Нагадаємо, раніше Окружний суд шведського міста Гетеборг засудив 47-річного місцевого жителя до трьох років позбавлення волі у справі про шпигунство на користь Росії. Чоловік працював консультантом в компаніях Volvo Cars і Scania. Його звинуватили в передачі інформації від компаній співробітнику російської розвідки.

Джерело: https://zikua.tv/news/crime/u_bolharii_zaareshtuvaly_rodynu_rosiiskoho_vchenoho_za_pidozroiu_u_shpyhunstvi_1014341

Залишити відповідь