Вт. Чер 2nd, 2020

Трансгендери в Угорщині втратили право на юридичне визнання

Поділіться записом

Фото з відкритих джерел

Правозахисники засудили рішення уряду та вимагають переглянути закон

Парламент Угорщини прийняв закон, що забороняє змінювати в офіційних документах стать, яка була встановлена у людини при народженні. Про це повідомляє National File.

Як зазначається, за це рішення проголосували 134 депутати, 56 виступили проти. Таким чином, трансгендерні чоловіки і жінки не можуть змінювати стать в свідоцтвах про народження та інших посвідчення особи. У цих документах буде вказуватися “стать при народженні”.

У відповідь Міжнародні співтовариства правозахисників виступили із засудженням цього рішення.

“Це повертає Угорщину назад в Середньовіччя і зневажає права трансгендерів та інтерсексуалів. Воно не тільки піддасть їх подальшій дискримінації, але й посилить нетерпимість, ворожість, з якою в цій країні стикається ЛГБТ-спільнота”, –  заявила представниця правозахисного руху в Угорщині Христина Тамаш-Шарой.

Новини за темою: Критикував угорську автономію: Президента Румунії оштрафували за “дискримінаційні заяви”

Водночас правозахисниця закликала Уповноваженого з прав людини в Угорщині в терміновому порядку переглянути цю статті закону в Конституційному суді.

“Потрібно анулювати жахливі положення цього закону. Гендерна ідентичність кожного повинна бути юридично визнана, і кожному має бути юридично дозволено міняти своє ім’я та стать у всіх офіційних документах”, – зазначила Тамаш-Шарой.

Нагадаємо, раніше Пентагон підписав меморандум, який вводить обмеження на службу трансгендерних людей в армії Сполучених Штатів Америки. 

Джерело: https://zik.ua/news/world/transhendery_v_uhorshchyni_vtratyly_pravo_na_iurydychne_vyznannia_969493

Залишити відповідь