Чт. Лют 25th, 2021

Тіньовий капітал російських олігархів вріс в економіку Заходу – Каспаров

Поділіться записом

Від тіньових капіталів кремлівської та навколокремлівської еліти у ЄС та США залежить значна частина економіки.

Про це 13-й чемпіон світу з шахів, російський опозиційний політик Гаррі Каспаров заявив в етері Еспресо.TV, передає Укрінформ.

“За великим рахунком Путін контролює всі олігархічні структури (в РФ – ред.). Вони всі залежать від нього. Практично вся економіка Росії перебуває в руках певної кількості сімей. Я не буду уточнювати, їх там 10, 15, 20, не важливо. Ми кажемо про те, що майже усе національне надбання Росії, усі галузі економіки знаходяться в руках путінських друзів, путінських родичів і тих, хто так чи інакше з ними пов’язаний. Плюс частина олігархів ще єльцинської епохи, яка вбудувалася в цю путінську систему. А Росія – це олігархічна держава, але мафіозного типу”, – пояснив опозиціонер.

Читайте також: Каспаров – Маасу: Німецькі гроші допомагають Путіну будувати поліцейську державу

При цьому, за словами політика, “всі гроші, які розкрадаються в Росії, вони осідають не в Китаї, не в Венесуелі, не в Ірані”.

“Вони – в Європі та в Америці. Вільний світ демонстрував дивовижну лояльність – зрозуміло чому. Сотні мільярдів – дехто каже, що сума може бути близько $2 трлн – були перекачані з Росії у ці країни. Ці гроші вросли в фінансову та економічну структуру західного світу… Вони всі на виду. Вони навіть не сильно ховаються”, – сказав гість студії.

Читайте також: В ЄС готують нові санкції проти Росії через справу Навального – МЗС Австрії

“І, тим не менше, треба починати з цим щось робити”, – звернувся Каспаров до західних лідерів, закликавши їх впровадити персональні санкції щодо активів пов’язаних з Путіним бізнесових кланів.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3194859-tinovij-kapital-rosijskih-oligarhiv-vris-v-ekonomiku-zahodu-kasparov.html

Залишити відповідь