20.10.2021

Суд незабаром зніме обмеження з Джона Гінклі, який скоїв замах на Рейгана у 1981 році

Джон Гінклі
Associated Press

Після злочину його визнали неосудним і відправили на примусове лікування до госпіталю

Суд Вашингтону оголосив, що незабаром зніме обмеження з 66-річного Джона Гінклі молодшого, який скоїв замах на 40-го президента США Рональда Рейгана у 1981 році. Про це повідомив Associated Press.

Як зазначається, федеральний суддя округу Колумбія Пол Фрідман повідомив, що формально ухвалить рішення з приводу Гінклі цього тижня. Під час засідання 27 вересня суддя зауважив, що Гінклі не виявляв жодних симптомів активного психічного розладу, не поводився агресивно та не цікавився зброєю з 1983 року.

Відомо, що після замаху на Рейгана Гінклі оголосили звинувачення за 13 пунктами, але його визнали неосудним і відправили на примусове лікування до госпіталю Святої Єлизавети у Вашингтоні, де він провів 34 роки. На початку 2000-х йому дозволили зустрічатися з батьками, а у 2016 році — виписали з лікарні і дозволили жити з матір’ю у штаті Вірджинія.

“Після звільнення з лікарні Джону Гінклі заборонили володіти зброєю, вживати алкоголь, спілкуватися з пресою та контактувати з сім’єю Рейгана та актрисою Джоді Фостер. Він має повідомляти владі, якщо хоче поїхати на відстань більш як 120 кілометрів від дому. Його облікові записи в інтернеті знаходяться під контролем влади”, – йдеться в повідомленні.

Влада США спочатку виступала проти звільнення Джона Гінклі, але після незалежної оцінки його стану змінила свою думку. Тепер уряд вважає, що з Гінклі можна повністю зняти всі обмеження, якщо протягом 9 місяців у нього не виявлять ознак психічного розладу.

Також президентський фонд імені Рональда Рейгана виступив проти звільнення злочинця і вказав, що чоловік досі становить загрозу для оточення.

Як відомо, в останні роки Гінклі продає у антикварному магазині речі, які він знаходить на розпродажах нерухомості та блошиних ринках. Він також публікує музичні відеоролики на YouTube.

Новини за темою: Байден під час виступу згадав про Трампа і перехрестився. Відео

Нагадаємо, що раніше президент Сполучених Штатів Джозеф Байден 21 вересня під час виступу на сесії Генасамблеї ООН оголосив про закінчення “ери війн” і початок “епохи безперервної дипломатії”. За його словами, країни світу повинні співпрацювати як ніколи, щоб протистояти глобальним викликам.

Джерело: https://zikua.tv/news/world/sud_nezabarom_znime_obmezhennia_z_dzhona_hinkli_iakyi_skoiv_zamakh_na_reihana_u_1981_rotsi_1013369

Залишити відповідь