08.12.2021

США готують санкції проти Білорусі спільно з Євросоюзом

Сполучені Штати узгоджують кроки щодо запровадження санкцій проти режиму Лукашенка зі своїми партнерами в Європейському Союзі.

Про це на брифінгу у Вашингтоні заявив речник Державного департаменту США Нед Прайс, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Ми підтримуємо тісні консультації з нашими європейськими партнерами, готуємо наступні санкції, аби притягнути режим Лукашенка до відповідальності за ці гібридні операції, а також за постійні атаки на права людини, міжнародні норми, демократію – або на те, що залишилося від неї в Білорусі», – сказав Прайс.

Він підкреслив, що допоки влада в Мінську відмовлятиметься поважати міжнародні зобов’язання, підриватиме мир і безпеку в Європі, знущатиметься з власного народу, США продовжать збільшувати тиск на режим Лукашенка.

Представник Держдепартаменту також озвучив заклик до влади Білорусі негайно припинити організовану кампанію переправлення нелегальних мігрантів через територію країни до Євросоюзу.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок у ЄС підтвердили, що узгоджують п’ятий пакет санкцій проти Білорусі. Очікується, що обмеження проти режиму Лукашенка будуть запроваджені найближчими тижнями.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3355564-stati-gotuut-sankcii-proti-bilorusi-spilno-z-evrosouzom-derzdep.html

Залишити відповідь