25.10.2021

Спецслужби Польщі: Кожен п’ятий нелегальний мігрант з Білорусі має зв’язки з Росією

Приблизно 20% нелегальних мігрантів, які потрапили до Польщі з Білорусі та пройшли перевірку місцевих спецслужб, мають зв’язки з Росією.

Про це йшлося під час спільної пресконференції глав МВС Польщі Маріуша Камінського, міноборони Маріуша Блащака, прикордонної служби Томаша Праги та речника координатора польських спецслужб Станіслава Жарина.

Як повідомив Жарин, з 1,2 тис. нелегальних мігрантів, які перебувають у закритих центрах для біженців в РП, спецслужби перевірили вже кількасот людей. Щодо кожної четвертої особи є підозри у вчиненні протиправних дій, а кожна десята підозрюється у зв’язку з терористичними організаціями, зокрема Талібаном та ІДІЛ. Окрім того, за даними польських силовиків, чимало з мігрантів мають бойовий досвід.

“20% перевірених осіб мають зв’язки, подекуди багаторічні, з Російською Федерацією. Частина з них намагається приховати цей факт… Однак докази говорять про інше”, – підкреслив Жарин.

Читайте також: Прем’єр Польщі: Є відео з дронів, як у Білорусі мігрантів організовано везуть до кордону

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак повідомив, що до захисту кордону від напливу нелегальних мігрантів залучені 2,5 тис. військовослужбовців, разом із прикордонниками й поліцією – і цю кількість може бути збільшено у разі потреби. Він додав, на кордоні вже розгорнуто понад 200 км загороджень із колючого дроту.

Глава МВС Маріуш Камінський розповів, що білоруські силовики перед перетином кордону дають мігрантам підозрілі пігулки – нібито для покращення їхнього фізичного самопочуття. За його словами, від литовських спецслужб надійшла інформація про отримання нелегальними мігрантами від білоруської сторони наркотиків, зокрема метадону.

Читайте також: ПАРЄ проведе дебати через міграційну кризу на кордонах з Білоруссю

Своєю чергою голова прикордонної служби РП Томаш Прага поінформував, що у серпні зафіксовано 3,5 тис. спроб нелегального перетину кордону з Білоруссю, у вересні – вже понад 6 тисяч. Він також підтвердив, що 150-200 мігрантів змогли добратися через Польщу до кордону з Німеччиною.

Як повідомлялося, у зв’язку з міграційною кризою Варшава на початку вересня запровадила надзвичайний стан у прикордонних із Білоруссю населених пунктах Підляського та Люблінського воєводств.

Польща та країни Балтії звинувачують режим Лукашенка у свідомій дестабілізації ситуації на кордоні, підкреслюючи, що міграційний тиск є організованими діями Мінська та Москви проти Варшави й Вільнюса.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3323164-specsluzbi-polsi-kozen-patij-nelegalnij-migrant-z-bilorusi-mae-zvazki-z-rf.html

Залишити відповідь