Пт. Жов 23rd, 2020

Сліди тортур і важкі травми: Чехія взяла на лікування постраждалих в ході протестів білорусів

Поділіться записом
У постраждалих діагностували важкі травми та численні переломи
EPA

Всього в країну на лікування прибуде приблизно 50 громадян Білорусі у віці 20-30 років

Чехія прийняла на лікування 43 громадянина Білорусі, які постраждали в ході протестів в країні, що почалися після перемоги Олександра Лукашенка на президентських виборах. Про це 9 жовтня повідомили в пресслужбі Міністерства внутрішніх справ Чехії. 

Як зазначається, білоруси прибули до Чехії в рамках програми Medevac Міністерства внутрішніх справ Чехії. Приїзд іноземних громадян, а також проживання та лікування оплачені з бюджету програми.

За словами міністра внутрішніх справ Чехії Яна Гамачека, більшість прибулих пацієнтів перенесли операції. Крім того, майже всім необхідна психологічна реабілітація. 

“Травми, в тому числі психологічні, у білорусів важче, ніж ми очікували. До них відносяться вогнепальні поранення, множинні переломи всього тіла, травми очей і вух після вибуху гранати, у деяких людей навіть спостерігаються сліди тортур”, – зазначив Гамачек.

Новини за темою: Латвія прийняла на лікування білорусів, травмованих силовиками

За попередньою інформацією, всього в країну на лікування прибуде приблизно 50 громадян Білорусі в основному у віці від 20 до 30 років. Наймолодшому пацієнту зараз 15 років, а найстаршому – 56. 

Нагадаємо, нещодавно десятки тисяч білорусів зі 102 країн світу подали звернення проти Олександра Лукашенка до Міжнародного кримінального суду в Гаазі і закликали порушити проти нього кримінальну справу “за злочини проти людства”. 

Також раніше Рада Організації Об’єднаних Націй (ООН) з прав людини прийняла резолюцію щодо застосування насильства під час протестів у Білорусі.

Джерело: https://zik.ua/news/world/slidy_tortur_i_vazhki_travmy_chekhiia_vziala_na_likuvannia_postrazhdalykh_v_khodi_protestiv_bilorusiv_983354

Залишити відповідь