Чт. Січ 21st, 2021

Швеція почала своє головування в ОБСЄ

Поділіться записом

Радіо Свобода

Країна відома своїм дружнім ставленням до України

З 1 січня 2021 року Швеція стала головуючою країною Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Про це повідомляє Європейська правда

Згідно з повідомленням, на цей рік, за ротаційним принципом, очільницею ОБСЄ стала керівниця Міністерства закордонних справ Швеції Анн Лінде.

Відомо, що у Відні 14 січня країна представить свою детальну програму та пріоритети головування. Водночас джерела стверджують, що розвиток подій, пов’язаних з російською агресією проти України, буде одним з пріоритетів.

Новини за темою: Кулеба: Тема Криму має бути пекельною для Росії, і ми її такою зробимо

Слід зауважити, що під час міністерській зустрічі ОБСЄ у грудні перед набуттям нових повноважень Анн Лінде вже наголошувала на цьому, зокрема вона згадала про Крим та Донбас. 

“Як головування ми будемо ґрунтуватися на наполегливих зусиллях наших попередників у пошуку стійкого політичного вирішення конфлікту, яке має повністю відповідати принципам суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України у її міжнародно визнаних кордонах, тобто включаючи Крим та Севастополь”, – зазначила Лінде.

Новини за темою: Україна направила ОБСЄ ноту через поранення цивільного поблизу Авдіївки

Нагадаємо, у грудні генеральною секретаркою Організації безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) стала німецька дипломатка та ключова учасниця переговорів про ядерну угоду з Іраном Хельга Шмід – вона перша жінка на цій посаді.

Джерело: https://zik.ua/news/world/shvetsiia_pochala_svoie_holovuvannia_v_obsye_991881

Залишити відповідь