Чт. Жов 29th, 2020

Росія і 12 країн проголосували в ООН проти “Обов’язку захищати”

Поділіться записом
Тринадцять країн виступили в ООН проти “Обов’язку захищати”
Фото з відкритих джерел

Концепція має на меті попередження міжнародних злочинів, етнічних чисток, геноциду тощо

Російська Федерація та ще 12 авторитарних країн проголосували проти подальшого розгляду на 75-й Генеральній Асамблеї ООН пункту про “Обов’язок захищати”, концепція якого націлена на попередження міжнародних злочинів. Про це повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця. 

Так, зняття з розгляду цього пункту підтримали Росія, Білорусь, КНР, Іран, Киргизстан, Конго, Куба, М’янма, Нікарагуа, Єгипет, Еритрея, Південний Судан і Сирія. Остання була ініціатором вилучення цього пункту.

“На голосування пропозицію вилучити з проекту порядку денного цей пункт внесла Сирія. Одна із головних проксі Росії в ГА. Ця країна часто вживається російськими дипломатами, які роблять вигляд в ГА, що це власне не їх ініціатива, але вони готові підтримати”, – зазначив Кислиця. 

Довідка:
“Обов’язок захищати” (responsibility to protect, R2P) – це концепція в міжнародному праві, підтримана ООН у 2005 році. Її ідея націлена на попередження міжнародних злочинів, геноциду, військових злочинів, злочинів проти людства, етнічних чисток. Складається ця концепція з декількох принципів, які засновуються на ідеї суверенітету не як привілею держави, а як обов’язку держави щодо свого населення.

“Згідно із концепцією, на державі лежить первинний обов’язок щодо захисту населення на території держави. Якщо ж держава не в змозі захистити людей, чи то через відсутність можливості, чи то через брак або відсутність політичної волі – обов’язок захищати переходить до міжнародного співтовариства”, – додав Сергій Кислиця.

Новини за темою: Зеленський виступить на Генасамблеї ООН 23 вересня, – Мендель

За його словами, обов’язок захищати є переосмисленням концепції гуманітарної інтервенції. Однак, на відміну від неї, передбачається застосовуння військових акцій як обов’язок міжнародного співтовариства, а не як право держави чи групи держав.

Крім цього, додав Кислиця, R2P може мати місце застосування сили однією державою проти іншої в т.ч. і для цілей, яких не мали на меті розробники концепції та країни.

Нагадаємо, нещодавно Україна в ООН звернулась до Генерального секретаря Антоніу Гутерреша та членів Ради безпеки із закликом до введення нових санкцій проти Росії через проведення “місцевих виборів” в тимчасово окупованому Криму. 

Джерело: https://zik.ua/news/world/rosiia_i_12_krain_proholosuvaly_v_oon_proty_oboviazku_zakhyshchaty_981122

Залишити відповідь