17.09.2021

Президентка Косова посмертно нагородила сина Байдена медаллю за верховенство права

Косово оголосило про нагородження посмертною президентською медаллю за верховенство права Бо Байдена, покійного сина президента США Джо Байдена, – за його роботу, спрямовану на зміцнення судової системи балканської країни.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на “Радіо Свобода“.

На церемонії в столиці Косова Приштині, яку влаштувала президентка країни Вйоса Османі 1 серпня, посол США Філіп Коснетт отримав медаль від імені родини Байдена. Бо Байден працював у Косові після війни 1998–1999 років з військовими силами США, а також з Організацією з безпеки та співробітництва в Європі, щоб допомогти у підготовці місцевих прокурорів та суддів. Він помер від раку мозку у 2015 році у віці 46 років.

Читайте також: Лідери Сербії та Косово зустрінуться для укладення мирної угоди

У заздалегідь записаному повідомленні, яке транслювалося під час заходу у Приштині, президент США Джо Байден назвав цю нагороду «великою честю визнати спадщину нашого сина». Він сказав, що його син «закохався в країну», коли перебував у Косові.

Сам Джо Байден відвідував Косово як віцепрезидент США у 2016 році, коли країна назвала вулицю на честь його сина.

Нагадаємо: Косово за підтримки Заходу проголосило незалежність від Сербії у 2008 році, але Белград досі відмовляється визнавати її та вважає Косово частиною своєї території.

Фото: Ibrahim Berisha, RFE\RL

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3290369-prezidentka-kosova-posmertno-nagorodila-sina-bajdena-medallu-za-verhovenstvo-prava.html

Залишити відповідь