20.10.2021

Президент Євроради запросив лідерів країн ЄС на неформальну зустріч у Словенії

Глава Євроради Шарль Мішель
Фото з відкритих джерел

На ній планується обговорення питань Афганістану, AUKUS та відносин з Китаєм

Президент Європейської ради Шарль Мішель запросив лідерів країн Євросоюзу на неформальну зустріч та саміт Західних Балкан, що мають відбутися, 5 та 6 жовтня у Словенії. Про це йшлося на сайті Євроради.

“Під час робочого обіду 5 жовтня я хотів би, щоб ми провели стратегічну дискусію щодо ролі Євросоюзу на міжнародній арені у світлі нещодавнього розвитку подій в Афганістані, навколо партнерства у сфері безпеки AUKUS (угода між США, Великою Британією та Австралією на постачання для Австралії атомних підводних човнів), а також розвиток наших відносин з Китаєм”, – зазначив Мішель.

За його словами, це вимагає, щоб ЄС став більш активним та більш ефективним. Відносини зі стратегічними партнерами, включаючи європейських трансатлантичних партнерів, а також із новими центрами сили, мають бути ключовим компонентом рішучої зовнішньої політики. Завдання у цьому вимірі не змінилися, але нещодавній розвиток вимагає від ЄС певного відображення того, як досягти їх найкращим шляхом.

Він додав, що для вирішення глобальних викликів, які постають перед ЄС, вирішальними залишаються спільне розуміння та зусилля з їх вирішення, будь-то кліматичні зміни, енергетика, торгівля або безпека.

Торкаючись саміту ЄС-Західні Балкани, Мішель наголосив, що 6 жовтня лідери країн ЄС матимуть нагоду нагадати про стратегічну вагу, яку цей регіон має для Європейського Союзу, та обговорити подальше залучення з цим регіоном.

Як відомо, організаційно саміт ЄС із лідерами країн Західних Балкан складатиметься з двох сесій.

“Перша буде присвячена дискусії із ключовими інституціями, що залучені до розвитку цього регіону, включаючи Раду регіонального співробітництва, ЄІБ, ЄБРР та Світовий банк, з метою прискорення соціально-економічного відновлення країн регіону після кризи коронавірусу, та створення умов для їхнього сталого розвитку на основі економічного та інвестиційного плану ЄС для Західних Балкан. Ця сесія відбудеться за участю президента Європейського парламенту.

Під час другої сесії відбудеться зустріч між лідерами 27 країн ЄС та країн Західних Балкан, під час якої планується обговорити шляхи поглиблення політичного діалогу, співпраці в сфері безпеки”, – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Гендиректор ВООЗ прибув до Кабула для зустрічі з талібами

Окрім цього, сторони матимуть нагоду підтвердити зобов’язання спільно працювати заради розбудови сильної, стабільної та об’єднаної Європи.

“Це буде також важлива нагода, щоб обговорити шляхи забезпечення стабільності регіону, зміцнення регіонального співробітництва та вирішення регіональних конфліктів”, – підкреслив Мішель.

Новини за темою: Зустріч Путіна і Зеленського можлива, але в Кремлі назвали новий камінь спотикання

Нагадаємо, що раніше президент Європейського парламенту Давид Сассолі виступив за приєднання до Європейського Союзу прийняти до свого складу країни Західних Балкан.

Джерело: https://zikua.tv/news/world/prezydent_yevrorady_zaprosyv_lideriv_krain_yes_na_neformalnu_zustrich_u_slovenii_1013642

Залишити відповідь