18.01.2022

Представники “Талібану” закликали до миру в Казахстані

протести в Казахстані_4
Фото з відкритих джерел

Представник дипломатії “Талібану” наголосив, що Ісламський Емірат Афганістан, як близький сусід і торговельний партнер Казахстану, “стурбований нещодавніми заворушеннями”

Представники радикального ісламістського руху “Талібан”, який захопив владу в Афганістані, закликали влади і протестувальників в Казахстані до мирних переговорів. Таку заяву опублікував глава пресцентру МЗС проголошеного талібами “Исламского Емірату Афганістан” Абдул Кахар Балхі у Twitter.

“Ісламський Емірат Афганістан уважно стежить за поточною ситуацією у Казахстані і, як близький сусід і торговельний партнер, стурбований нещодавніми заворушеннями. Він очікує, що уряд і протестувальники вирішать поточні проблеми шляхом діалогу і мирними засобами, щоб стабільність і мир могли повернутися у цю країну”, – зазначив представник дипломатії “Талібану”.

Він додав, що Ісламський Емірат розглядає безпеку і політичну стабільність в регіоні як попередню умову економічного зростання, торгівлі і добробутного життя людей.

Нагадаємо, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся за військовою допомогою до партнерів по Організації договору колективної безпеки. Підрозділи російських військових вже приступили до виконання завдань в цій країні.

Новини за темою: Ситуація в Казахстані: У МВС країни заявили про 26 вбитих учасників протесту

При цьому в ОДКБ заявляли, що ситуація в Казахстані розглядається як “вторгнення бандформувань, підготовлених за кордоном”. В організації додали, що військових у Казахстан відправили “на обмежений за часом період з метою стабілізації і нормалізації обстановки в країні”.

Джерело: https://zikua.news/news/2022/01/07/predstavnyky_talibanu_zaklykav_do_myru_v_kazakhstani_1020427

Залишити відповідь