20.01.2022

П’ять держав виступили із заявою про недопущення ядерної війни

Ядерна зброя
Операція “Upshot-Knothole Grable” — американське випробування ядерної артилерії в 1953 році на полігоні в штаті Невада
wikipedia.org

За словами лідерів держав, вона ніколи не має бути розв’язана

Лідери п’яти ядерних держав – Китай, Франція, Росія, Великобританія та США – виступили зі спільною заявою про неприпустимість ядерної війни. Про це повідомив Білий дім.

“Китайська Народна Республіка, Російська Федерація, Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки та Французька Республіка вважають своєю першочерговою відповідальністю недопущення війни між державами, які мають ядерну зброю, та зниження стратегічних ризиків”, – йдеться в повідомленні.

Водночас, лідери п’яти держав наголосили, що “в ядерній війні не може бути переможців і вона ніколи не має бути розв’язана”.

“Оскільки застосування ядерної зброї мало б далекосяжні наслідки, ми також підтверджуємо, що ядерні озброєння – поки вони продовжують існувати – повинні служити оборонним цілям, стримуванню агресії та запобіганню війні.

Ми вважаємо, що треба запобігти подальшому поширенню таких озброєнь”, – зазначено у заяві.

Також лідери країн підкреслили важливість подолання ядерних загроз і наголосили на необхідності збереження та дотримання двосторонніх і багатосторонніх угод і зобов’язань щодо нерозповсюдження, роззброєння та контролю озброєнь.

“Ми залишаємось відданими нашим зобов’язанням у рамках Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), включаючи наше зобов’язання за статтею VI “сумлінно вести переговори щодо ефективних заходів, пов’язаних із припиненням гонки ядерних озброєнь на ранніх термінах та ядерного роззброєння, а також щодо договору про загальне і повне роззброєння під суворим і ефективним міжнародним контролем”, – заявили вони.

При цьому, кожен з учасників має намір підтримувати та посилювати національні заходи для запобігання несанкціонованому чи ненавмисному використанню ядерної зброї.

“Ми знову підтверджуємо справедливість наших попередніх заяв про ненацілення, підтверджуючи, що наша ядерна зброя не націлена один на одного або на будь-яку іншу державу. Ми підкреслюємо наше бажання співпрацювати з усіма державами для створення безпечного середовища, більш сприятливого для прогресу у сфері роззброєння з кінцевою метою побудови світу без ядерної зброї, безпечного для всіх. Ми маємо намір і надалі шукати двосторонні та багатосторонні дипломатичні підходи, щоб уникнути військових зіткнень, зміцнити стабільність і передбачуваність, підвищити взаєморозуміння та впевненість, а також запобігти гонці озброєнь, яка не принесе нікому користі та загрожує всім. Ми налаштовані продовжувати конструктивний діалог із взаємною повагою та визнанням інтересів та проблем безпеки один одного”, – йдеться в тексті заяви.

Новини за темою: Ядерна угода ООН: Конференцію перенесли на наступний рік через коронавірус

Як повідомлялося раніше, Німеччина впевнено крокує до відмови від ядерної енергетики. Вже 31 грудня були відключені три останні атомні електростанції.

Джерело: https://zikua.news/news/2022/01/03/piat_derzhav_vystupyly_iz_zaiavoiu_pro_nedopushchennia_iadernoi_viiny_1020288

Залишити відповідь