Нд. Вер 27th, 2020

Огляд автомобіля посла України не порушує міжнародні норми, – Прикордонкомітет Білорусі

Поділіться записом
Посол України в Білорусі Ігор Кизим
Фото з відкритих джерел

Білоруські прикордонники керувалися статтею 27 закону про державний кордон Білорусі

Державний прикордонний комітет Білорусі заперечує, що перевірка автомобіля посла України Ігоря Кизима на білоруському кордоні порушує норми міжнародних конвенцій. Білоруські прикордонники заявляють, що оглянули транспортний засіб в рамках законодавства країни. Про це повідомляє пресслужба білоруського Прикордонкомітету.

Згідно з повідомленням, білоруські прикордонники керувалися статтею 27 закону про державний кордон Білорусі.

“Норми Віденських конвенцій 1961 і 1963 років про дипломатичні та консульські зносини, що виключають огляд особистого багажу дипломатичних агентів і консульських посадових осіб і членів їх сімей, порушені не були”, – переконують у Прикордонкомітеті.

Новини за темою: Ми починаємо дипломатичну війну: З’явилося відео обшуку посла України в Білорусі

Нагадаємо, 7 вересня посол України в Білорусі Ігор Кизим повернувся до Мінська після консультацій у Міністерстві закордонних справ. Тоді повідомлялося, що попри це, офіційні відносини між Україною і Білоруссю все одно поставлені на паузу.

А вчора, 10 вересня, стало відомо, що білоруські прикордонники обшукали автомобіль посла України в Білорусі Ігоря Кизима, коли той повертався з Києва до Мінська. Тоді він заявив, що співробітники пункту пропуску порушили норми міжнародного права.

Джерело: https://zik.ua/news/world/ohliad_avtomobilia_posla_ukrainy_ne_porushuie_mizhnarodni_normy_prykordonkomitet_bilorusi_980356

Залишити відповідь