Пт. Гру 4th, 2020

Найбільший у світі айсберг може знищити пінгвінів та тюленів на цілому острові

Поділіться записом
Пінгвіни та тюлені на березі Південної Джорджії
National Geographic

Найбільший айсберг, який колись був зафіксований вченими, наближається до острова Південна Джорджія

Найбільший у світі айсберг, відомий як A68, насувається на Британську заморську територію Південна Джорджія. Якщо айсберг сяде на мілину безпосередньо біля нього, це становитиме загрозу для великих місцевих популяцій пінгвінів та тюленів, передає ВВС.

Згідно з повідомленням, айсберг може заблокувати звичні шляхи пошуку їжі тварин, а це, своєю чергою, заважатиме їм вигодовувати молодняк. І це не кажучи про те, що всі істоти, які живуть на морському дні у тому місці, де айсберг сяде на мілину, загинуть.

“Екосистеми можуть відновитися і, звичайно, відновляться, але існує небезпека, що, якщо цей айсберг застрягне, він може там лишитися протягом 10 років. І це матиме великий вплив не лише на екосистему Південної Джорджії, але й на її економіку”, – зазначив професор з Британської антарктичної служби Джерент Тарлінг.

Довідка:

Айсберг A68a відколовся від шельфового льодовика Ларсена в липні 2017 року.  Має площу близько 4200 кв. км (це у п’ять разів більше за Київ, площа якого 839 кв. км, – ред.) та важить сотні мільярдів тонн.

На початку серпня 2017 року айсберг перебував поблизу льодовика й утримувався тиском морського льоду, лише на південній стороні відсунувшись від нього на 5 км.

До слова, коли на мілину біля Південної Джорджії у 2004 році сів величезний айсберг A38, на місцевих пляжах знайшли незліченну кількість мертвих пінгвіненят та тюленят.

Однак, за даними дослідників, айсберги здійснюють і позитивний вплив на екосистему. Вони приносять із собою величезну кількість пилу, який живить океанічний планктон і таким чином приносить користь усьому харчовому ланцюгу.

Новини за темою: Від Антарктиди відколовся найбільший за останні 50 років айсберг. Фото

Нагадаємо, на початку лютого 2020 року вчені повідомляли, що айсберг A68 має найближчим часом вирушити у вільне плавання і рухатиметься у бік відкритого океану.

Джерело: https://zik.ua/news/world/naibilshyi_u_sviti_aisberh_mozhe_znyshchyty_pinhviniv_ta_tiuleniv_na_tsilomu_ostrovi_986099

Залишити відповідь