Пт. Лип 30th, 2021

МЗС Норвегії заявляє про причетність Китаю до кібератаки на парламент

В уряді Норвегії заявили, що кібератака на парламентські електронні скриньки 10 березня 2021 року була скоєна з території Китаю.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

“Це серйозний інцидент, що уразив наш найважливіший демократичний інститут”, – ідеться у заяві міністра закордонних справ Норвегії Іне Марі Еріксен Сорейде.

Як зазначається, розслідування норвезької розвідки виявило, що атака була скоєна з території Китаю. У ЄС та в компанії Microsoft підтвердили цей висновок.

Сорейде повідомила, що у зв’язку з цим інцидентом до МЗС викликали посла Китаю. Очільниця зовнішньополітичного відомства очікує, що Пекін поставиться до цього питання надзвичайно серйозно.

Читайте також: Канада звинуватила спецслужби Китаю в кібератаці на Microsoft

“Влада Китаю має запобігати таким атакам”, – наголосила міністр.

Як повідомлялося, парламент Норвегії заявив 10 березня, що зазнав кібератаки – через шість місяців після того, як стало відомо про попередній напад. Законодавці вказали, що атака стала можливою в результаті використання вразливих місць у програмах Microsoft, тобто проблема має міжнародний характер.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3283419-mzs-norvegii-zaavlae-pro-pricetnist-kitau-do-kiberataki-na-parlament.html

Залишити відповідь