16.10.2021

“Ми не є клубом для обраних”: Польща виступила за вступ України до Євросоюзу

Євросоюз не викликає довіри, якщо не надає можливість вступу тим партнерам, які роблять зусилля з модернізації і хочуть приєднатися до ЄС

За його словами, Євросоюз не викликає довіри, якщо не надає можливість вступу тим партнерам, які роблять зусилля з модернізації і хочуть приєднатися до ЄС.

“Тому я говорю про розширення. Ми Європа, континент, а не клуб для обраних. Ми повинні бути відкриті для інших європейських країн, для тих, які вже проводять реформи для вступу до ЄС”, – заявив Дуда на неформальній зустрічі президентів парламентських і напівпрезидентських країн-учасниць ЄС.

Він також підкреслив, що на сьогодні “залізна завіса” зроблена не з заліза, а з митних бар’єрів, візових обмежень і відсутності перспектив членства.

“І я кажу це відкрито: в безпосередній близькості від нас є європейські країни, які повинні бути частиною нашої спільноти. Нещодавно я був у Молдові з нагоди 30-річчя незалежності. Я бачив там молодих людей, які з ентузіазмом ставляться до зміни своєї країни. Всі ми бачили Україну в 2014 році, де молоді патріоти і демократи загинули на барикадах за свою країну, щоб одного разу увійти до європейського співтовариства”, – додав Дуда.

Він зазначив, що в Польщі є консенсус з приводу вступу України до ЄС, і навіть через 10-15 років інший польський президент “буде говорити те ж саме, поки це питання не просунеться вперед”.

Новини за темою: Країни Люблінського трикутника офіційно підтримали членство України в НАТО і ЄС

Нагадаємо, раніше президент Естонії Керсті Кальюлайд знову розкритикувала шлях України до вступу в Євросоюз та наголосила, що попереду ще багато років роботи. За її словами, країна має виконати Копенгагенські критерії для набуття членства.

Джерело: https://zikua.tv/news/world/my_ne_ie_klubom_dlia_obranykh_polshcha_vystupyla_za_vstup_ukrainy_do_yevrosoiuzu_1012391

Залишити відповідь