23.10.2021

Меркель стала лауреатом Європейської премії імені Карла V

Король Іспанії Філіп VI у четвер, 14 жовтня, вручив канцлеру Німеччини Ангелі Меркель Європейську премію імені Карла V за 2021 рік. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Deutsche Welle.

“Почесна нагорода, названа на честь імператора Священної Римської імперії Карла V, вручена Меркель на знак визнання її внеску в об’єднання Європи, заявив глава уряду автономного співтовариства Естремадура і президент Європейської та іберо-американської академії Фонду Юсте Гільєрмо Фернандес Вара. Король Іспанії охарактеризував Меркель як особистість, яка завжди випереджала свій час. За його словами, канцлер ФРН завжди виступала за конструктивні рішення, шукала компроміси і тим самим сприяла згуртуванню Європи, а також тісних відносин Іспанії та Німеччини”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Після епохи Меркель: чого чекати Україні від майбутніх німецьких змін

Меркель у своїй вдячній промові закликала європейські країни врегулювати наявні розбіжності. “Європа настільки сильна, наскільки вона єдина”, – сказала вона.

На урочистій церемонії у старовинному католицькому монастирі Юсте, розташованому у іспанській провінції Касерес, були присутні, серед інших, прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес і посол ФРН в Іспанії Вольфганг Дольд (Wolfgang Dold).

Заснована 1992 року Європейська та іберо-американська академія Фонду Юсте присуджує Європейську премію імені Карла V щорічно з 1995 року. У 2006 році лауреатом премії став канцлер Німеччини Гельмут Коль. Як і Міжнародна премія імені Карла Великого, заснована німецьким містом Ахен, ця нагорода відзначає заслуги окремих осіб або організацій у справі європейської інтеграції.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3333147-merkel-stala-laureatom-evropejskoi-premii-imeni-karla-v.html

Залишити відповідь