Вт. Жов 27th, 2020

Макрон розкритикував Туреччину за підтримку Азербайджану у конфлікті в Нагорному Карабаху

Поділіться записом

Президент Франції Еммануель Макрон вважає небезпечними політичні заяви Анкари на підтримку Баку під час ескалації конфлікту у Нагорному Карабаху та проведе консультації з цього питання з лідерами США і Росії.

Про це Макрон заявив 30 вересня у Ризі на спільній пресконференції з прем’єр-міністром Латвії Кріш’янісом Каріньшем, передає кореспондент Укрінформу.

«Я звернув увагу на політичні заяви Туреччини, які мені видаються необдуманими і небезпечними», – заявив президент Франції.

Макрон наголосив, що Франція надзвичайно занепокоєна такими Анкари, які спонукають Баку повернути воєнним шляхом території північного Карабаху.

На думку Макрона, така поведінка турецької сторони є неприйнятною.

При цьому президент Франції висловив підтримку Єревану: «Я кажу Вірменії і вірменам – Франція відіграє свою роль».

Як повідомлялося, вранці 27 вересня Вірменія та Азербайджан поновили бойові дії у Нагірному Карабасі, взаємно звинувативши одне одного в обстрілі прикордонних територій та провокуванні насильства. Обидві країни оголосили воєнний стан та мобілізацію.

Туреччина у цьому конфлікті надає політичну і військову підтримку своєму стратегічному союзнику у регіоні – Азербайджану.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3109640-makron-rozkritikuvav-tureccinu-za-pidtrimku-azerbajdzanu-u-konflikti-v-nagornomu-karabahu.html

Залишити відповідь