19.01.2022

Лідер опозиції закликав Захід вивести Казахстан з орбіти Москви

Колишній міністр уряду Казахстану Мухтар Аблязов назвав себе лідером опозиції та протестів у країні і заявив, що західним демократіям потрібно «вступити у боротьбу» за Казахстан, інакше Москва втягне цю країну до «відновленого Радянського союзу».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє агенція Reuters.

Мухтар Аблязов, колишній банкір та міністр, який зараз є лідером опозиційного руху під назвою «Демократичний вибір Казахстану», сказав, що Заходу необхідно вступити у боротьбу.

“Захід повинен вивести Казахстан з орбіти Москви, інакше президент РФ Володимир Путін втягне цю центральноазійську державу до структури, подібної до Радянського союзу”, – заявив він.

“Якщо ні, тоді Казахстан перетвориться на Білорусь і (Путін – ред.) буде методично нав’язувати свою програму – відтворення такої структури, як Радянський союз”, – сказав Аблязов.

“Росія вже увійшла, ввела війська. ОДКБ – це Росія. Це окупація країни з боку Росії”, – додав він.

Опозиціонер не сказав, як саме Захід має вивести Казахстан з орбіти Москви, й чи варто йому застосувати силу.

Заочно засуджений у Казахстані за шахрайство, розтрату та організацію вбивства 58-річний Аблязов зараз мешкає у Франції, де йому надано статус біженця. Він розцінює звинувачення на його адресу з боку з РФ та Казахстану як політично вмотивовані.

Як повідомляв Укрінформ, мітинги проти стрімкого підвищення цін на скраплений газ розпочалися у Казахстані 2 січня у Жанаозені (місто в Мангістауській області, на заході країни). Вони переросли у масові протести попри те, що уряд склав свої повноваження, а також було оголошено про зниження цін на газ.

Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку за допомогою у придушенні протестів. ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та її союзників до Казахстану.

У найбільшому місті Казахстану Алмати, де тривають масові акції протесту, загинули щонайменше 30 осіб.

У неділю, 9 січня, влада Казахстану заявила, що в усіх регіонах країни ситуація стабілізувалася, уряд встановив контроль над оперативною обстановкою.

Фото: poland2day.com

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3382069-lider-opozicii-zaklikav-zahid-vivesti-kazahstan-z-orbiti-moskvi.html

Залишити відповідь