17.09.2021

Легкоатлетка Тимановська пояснила, чому боїться повертатися до Білорусі

Учасниця Олімпійських ігор в Токіо від Білорусі Христина Тимановська вважає, що вдома на неї чекає в’язниця.

Про це вона заявила в інтерв’ю для Tribuna-Білорусь, передає Укрінформ.

“Тому що я боюся, що в Білорусі мене, можливо, можуть посадити до в’язниці. Я не боюся того, що мене звільнять або виженуть з нацкоманди. Я турбуюся про свою безпеку. І думаю, що зараз в Білорусі для мене небезпечно”, – сказала легкоатлетка.

Читайте також: Білорусь силою хоче вивезти спортсменку з Олімпіади, вона проситиме політпритулок

Водночас Тимановська наголосила, що жодним чином не порушувала білоруське законодавство.

“У тому-то й справа, що нічого не зробила, але при цьому мене позбавили права брати участь в бігу на 200 метрів і захотіли відправити додому”, – наголосила Христина Тимановська.

Також вона каже, що вже “отримала шквал негативу” на державному ТБ Білорусі.

“Мені надсилали інформацію і відео. Що я можу сказати? Вже коли побачила, як про мене кажуть по ТБ, що каже Азаренко (один з провідних пропагандистів режиму Лукашенка – ред.) та інші репортери, то в мене зникла до них будь-яка повага як до чоловіків, тому що вони дозволяють відносно дівчини неприємні слова. Я ж нічого такого не зробила, нічого не сказала. Політику не чіпала”, – зазначила Тимановська.

Читайте також: Чехія запропонувала білоруській легкоатлетці міжнародний захист на своїй території

Напередодні Христина Тимановська різко розкритикувала білоруське спортивне начальство, яке поставило її брати участь в естафеті 4 по 400 метрів без її відома.

Повідомляється, що представники білоруської діаспори почали збиратися біля термінала аеропорту в Токіо, щоб підтримати спортсменку. В аеропорт приїхали поліція, а також знімальна група найбільшого телеканалу в Японії NHK. Вони висвітлюватимуть ситуацію зі спробою насильницької депортації Тимановської.

Білоруський НОК назвав свою причину її відсторонення від участі в Олімпіаді в Токіо – нібито, зняли спортсменку «у зв’язку з емоційно-психологічним станом». «Це неправда, мене не оглядали лікарі», – заявила Тимановська.

Читайте також: Режим Лукашенка ліквідував у Білорусі ще 20 неурядових організацій

Як повідомляв Укрінформ, у Білорусі з серпня 2020 року тривають масові протести проти фальсифікації результатів президентських виборів, на яких переможцем був оголошений Олександр Лукашенко. Багато білоруських спортсменів брали участь у протестах. Влада жорстоко придушує виступи, проти опозиції застосовуються репресії.

Більшість демократичних країн світу, в тому числі Україна, не визнають легітимність режиму Лукашенка.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3290409-legkoatletka-timanovska-poasnila-comu-boitsa-povertatisa-do-bilorusi.html

Залишити відповідь