26.09.2021

Країни Західних Балкан мають пройти довгий шлях до членства у ЄС – Меркель

Країни Західних Балкан мають пройти довгий шлях до членства у Євросоюзі, однак їхнє членство у євроспільноті відповідає інтересам як Берліна, так і Брюсселя.

Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель, передає Укрінформ із посиланням на Reuters.

“Ми домоглися певних результатів, попри те, що Сербії та країнам всього регіону (Західних Балкан – ред.) ще належить пройти довгий шлях для того, щоб стати членами Євросоюзу”, – сказала Меркель на пресконференції за підсумками переговорів з президентом Сербії Александаром Вучичем.

Читайте також: Боррель сподівається на швидкі переговори з Північною Македонією про членство у ЄС

За її словами, приєднання країн Західних Балкан до Євросоюзу відповідає інтересам як Берліна, так і Брюсселя. Меркель додала, що розглядає шість держав регіону в якості майбутніх членів Євросоюзу – Сербію, Албанію, Північну Македонію, Боснію і Герцеговину, Чорногорію і Косово.

Читайте також: Президент Європарламенту підтримав вступ до ЄС країн Західних Балкан

Як повідомляв Укрінформ, Рада ЄС узгодила застосування уточненої методології розширення Євросоюзу, яка буде використовуватися в ході переговорів про вступ таких країн-кандидатів, як Сербія і Чорногорія.

 Фото: Getty Images

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3315072-kraini-zahidnih-balkan-maut-projti-dovgij-slah-do-clenstva-u-es-merkel.html

Залишити відповідь