26.01.2022

Ізраїль закупив у Штатів 12 вертольотів і два літаки дозаправки

Ізраїль підписав зі США угоду про придбання 12 гелікоптерів CH-53 King Stallion (виробник – Lockheed Martin) та двох заправних літаків KC-46 (Boeing) на загальну суму $3,1 мільярда.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

У заяві міністерства Ізраїлю, оприлюдненій з цього приводу, зазначається, що це частина програми з розвитку власної авіації. Також угода передбачає, що згодом Ізраїль може придбати ще шість гелікоптерів.

Перші вертольоти виробник обіцяє передати країні у 2026 році. Літаки дозаправки Ізраїль отримає не раніше 2025 року, але в оборонному відомстві країни зазначають, що планують замовити ще мінімум два KC-46.

Як зазначає Reuters, ця угода підвищує спроможність Ізраїлю завдавати авіаудари по ядерних об’єктах Ірану. За даними експертів, сучасні гелікоптери CH-53 King Stallion замінять важкі транспортні машини Yas’ur, які використовуються ізраїльськими ВПС.

Нагадаємо, вищі армійські посадовці Ізраїлю заявили, що країна готується до можливого збройного конфлікту з Іраном та його проксі.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3378718-izrail-pridbav-u-stativ-12-vertolotiv-i-dva-litaki-dozapravki.html

Залишити відповідь