Ср. Січ 27th, 2021

Іспанія і Велика Британія домовилися про майбутнє Гібралтару після Brexit

Поділіться записомГібралтар. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

На Гібралтар поширюватиметься частина договорів ЄС

Іспанія і Велика Британія досягли попередньої угоди про майбутнє Гібралтару після Brexit, відповідно до якої на територію поширюватиметься частина договорів Європейського союзу. Про це повідомив прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес у Twitter.

За словами Санчеса, угода просуне країни до процвітання. “Ми починаємо новий етап. Ми досягли попередньої угоди зі Сполученим Королівством щодо Гібралтару, яка дозволить нам усунути перешкоди і просунутися до загального процвітання”, – написав очільник іспанського уряду.

Як повідомляє Reuters, сторони домовилися, що на Гібралтар буде поширюватися частина договорів ЄС. Зокрема, йдеться про Шенгенську зона. При цьому угода носить тимчасовий характер, а сторони погодилися на пів року перехідного періоду.

Відомо, що Гібралтар не згадується в торговій угоді Євросоюзу та Британії. У випадку відсутності домовленостей між Лондоном і Мадридом, сьогодні, 31 грудня, з 23:00 за Гринвічем на кордоні Іспанії та Гібралтару встановили б митний контроль.

Нагадаємо, 24 грудня Європейський Союз та Велика Британія успішно домовилися про текст угоди щодо майбутніх відносин сторін після Brexit. У ЄС заявили, що угода захистить інтереси блоку та конкуренцію.

Новини за темою: В Україні схвалили стратегію розвитку профтехосвіти: Працевлаштування становитиме не менше 80%

Згодом Європейська комісія запропонувала застосовувати угоду між Британією та Євросоюзом щодо відносин після Brexit до її ратифікації. Такі плани пояснювали завершенням перехідного періоду.

Джерело: https://zik.ua/news/world/ispaniia_i_velyka_brytaniia_domovylysia_pro_maibutnie_hibraltaru_pislia_brexit_991854

Залишити відповідь