Ср. Сер 12th, 2020

Хотіли подивитися на собор: Найманці “Вагнера” пояснили, навіщо прибули до Білорусі

Поділіться записом
Голова Слідчого комітету Республіки Білорусь Іван Носкевич
БЕЛТА

Однак, в ході допитів “вагнерівці” дають найбільш суперечливі свідчення

Кілька членів приватної військової компанії “Вагнер”, яких затримали у Білорусі, заявили слідчим, що вони через Мінськ прямували у Стамбул, де мали намір “оглянути Собор Святої Софії“. Про це повідомив голова Слідчого комітету Білорусі Іван Носкевич, передає “Белтелерадіокомпанія“.

“Варто зауважити, що в ході допитів вони дають найбільш суперечливі свідчення, зокрема, про те, що група нібито мала намір вилетіти з Мінська у Стамбул, кажуть менше половини людей, інші вказують зовсім інші точки остаточного візиту в інші країни. Що стосується тих, які нібито летіли до Туреччини, у них так само різні цілі потрапляння в цю країну. Хтось летів засмагати, хтось відпочивати, хтось нібито охороняти якісь об’єкти, а хтось оглянути Собор Святої Софії”, – зазначив Носкевич.

Крім того, голова Слідчого комітету назвав виліт до Туреччини спланованим заздалегідь алібі, оскільки до аеропорту група так і не доїхала, хоча квитки були. Замість цього спочатку заселилася в Мінський готель, де також заздалегідь були заброньовані номери.

При виселенні з цього готелю найманці сповістили його співробітників, що їдуть в аеропорт, а насправді переїхали в санаторій “Білорусочка”, де їх у підсумку і затримали.

Також з’ясувалися й інші подробиці. Зокрема, в одному з месенджерів була створена спеціальна група, у якій старший здійснював координацію дій: розпорядку дня, переклички, часу загального збору, туди ж надійшов наказ спалити старі квитки на території санаторію.

Новини за темою: Лукашенко вважає, що затриманих у Білорусі найманців не потрібно жорстко карати

Раніше повідомлялося, що вночі 29 липня у Білорусі затримали 32 “бойовиків іноземної військової компанії”. Однак інші деталі події не розкривалися.

Згодом стало відомо, що співробітники правоохоронних органів Білорусі вночі під Мінськом затримали 32 бойовиків іноземної приватної військової компанії “Вагнера”, ще одна людина була виявлена і затримана на півдні країни. Їхні імена та інші данні також встановлені.

Пізніше Олександр Лукашенко на нараді з членами Ради безпеки зажадав звернутися до Москви для отримання пояснень з приводу затримання бойовиків під Мінськом. 

Джерело: https://zik.ua/news/world/khotily_podyvytysia_na_sobor_naimantsi_vahner_poiasnyly_navishcho_prybuly_do_bilorusi_976676

Залишити відповідь