Пт. Гру 4th, 2020

Дуда запропонував компроміс стосовно абортів у Польщі

Поділіться записом
Анджей Дуда, президент Польщі
Фото з відкритих джерел

Польський президент хоче дозволити жінкам переривати вагітність за умови, що малюку загрожує смерть

Президент Польщі Анджей Дуда запропонував передбачити в законодавстві норму, яка б дозволяла жінкам робити аборти у разі високої ймовірності смерті новонароджених. Про це Дуда повідомив у відкритому листі на офіційному сайті президента Польщі. 

“Враховуючи рекомендації Трибуналу, цей проєкт передбачає нове доповнення, яке відновлює можливість переривання вагітності відповідно до Конституції РП, лише у разі так званих летальних вад. Коли медичний аналіз показує високу ймовірність народження мертвої дитини, або вона має невиліковну хворобу чи ваду, яка призведе до її смерті попри терапевтичні дії”, – зазначив Дуда. 

Водночас польський президент додав, що у разі ухвалення цієї поправки у законодавстві буде три легальні підстави для переривання вагітності:

  • загроза життю матері;
  • вагітність унаслідок зґвалтування чи інцесту;
  • тяжка вада плоду, яка спричинить смерть дитини. 
Новини за темою: Проти заборони абортів: В Одесі активістка Femen оголилися перед польським консульством

Нагадаємо, нещодавно Верховний суд Польщі визнав неконституційним положення закону про аборти, що дозволяє переривати вагітність у випадку вроджених вадів плоду.

У результаті в країні спалахнула хвиля масових протестів. Зауважимо, на вулиці вийшли не лише жінки, які вирішили висловити свою незгоду з кроком влади, але і ті, хто виступав за захист людського життя. 

Пізніше Анджей Дуда прокоментував протести в країні та заявив, що готовий йти на компроміс. 

Джерело: https://zik.ua/news/world/duda_zaproponuvav_kompromis_stosovno_abortiv_u_polshchi_985676

Залишити відповідь