Ср. Тра 27th, 2020

Держдеп США звинуватив Іран в організації 360 вбивств за кордоном

Поділіться записом

Влада Ірану, яка встановилась в країні з 1979 року, причетна до проведення терористичних атак у понад 40 закордонних країнах, під час яких загинули щонайменше 360 людей.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Державного департаменту США, оприлюдненому в п’ятницю.

“Глобальна терористична кампанія Ірану охоплювала принаймні 360 цілеспрямованих вбивств у інших країнах, а також вибухів бомб у масових місцях, під час яких загинули й були поранені сотні людей”, – зауважили в зовнішньополітичному відомстві США.

Читайте також: Євросоюз засудив погрози лідера Ірану на адресу Ізраїлю

При цьому підкреслюється, що вбивства та атаки здійснювались силами Корпусу вартових ісламської революції, міністерства розвідки й безпеки, і в тому числі іранських дипломатів.

“Іранські дипломатичні співробітники неодноразово були причетними до вбивств за кордоном, про що свідчать ордери на арешт, судові та поліцейські розслідування, повідомлення розвідувальних служб, а також свідків”, – підкреслили в Держдепартаменті США.

Читайте також: США ввели санкції проти глави МВС Ірану

Після того, як проти іранських дипломатів був введений посилений контроль, влада Тегерана почала залучати треті сили, у тому числі бойовиків Хезболли, а також кримінальних елементів та наркокартелі.

“Іран послідовно бреше про свою причетність до вбивств за кордоном, навіть коли ловлять його власних дипломатів, які відстежують цілі для нападу, постачають вибухівку або втікають з місця злочину”, – наголосили в Державному департаменті США.

Читайте також: Україна приєдналася до санкцій ЄС проти Ірану – Декларація

Як раніше повідомляло агентство, верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що всі американці будуть вигнані з Іраку та Сирії.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3031374-derzdep-ssa-zvinuvativ-iran-v-organizacii-360-vbivstv-za-kordonom.html

Залишити відповідь