Пт. Лип 30th, 2021

Bootleg Fire: У Штатах масштабна лісова пожежа спустошила 150 тисяч гектар

В американському штаті Орегон лісова пожежа “Бутлег” (Bootleg Fire) спустошила понад 364 тис. акрів (майже 150 тис. га) землі, що призвело до евакуації тисяч людей.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ВВС.

Одна з найбільших в історії штату пожеж змусила принаймні 2000 мешканців переважно сільських районів покинути свої домівки. На сьогодні зруйновано не менш як 160 будинків. Про смертельні випадки поки що не повідомлялося.

Читайте також: Велика пожежа знищила 121 тисячу гектарів лісу в Орегоні

За офіційними повідомленнями,  близько однієї третини периметра пожежі вдалося локалізувати.

Пожежа, що вирує за 300 миль (480 км) на північний схід від Портленда, продовжує поширюватися і загрожує знищити ще тисячі об’єктів.

У штаті створено два центри евакуації жителів кількох населених пунктів, зокрема Кламат-Фолс і Редмонд.

Читайте також: Пожежі у Штатах знищили понад 400 тисяч гектарів лісу

За даними Національного міжвідомчого пожежного центру, у 13 штатах на заході США 80 великих лісових пожеж, спричинених аномальною спекою, випалили рослинність на площі майже 490 тисяч гектарів.

У 2021 році організація зафіксувала понад 4000 загорянь, що майже удвічі більше, ніж торік.

За інформацією американського Центру обміну інформацією про лісові пожежі InciWeb, станом на вечір вівторка її площа сягнула майже 390 тисяч акрів (майже 160 тис. га). До гасіння пожежі залучені близько 20 тисяч працівників пожежних служб.

Читайте також: В Іспанії пожежа знищила понад 400 гектарів природного парку

Як повідомляв Укрінформ, найбільше лісових пожеж зафіксовано в штатах Монтана (18) та Айдахо (17). Наймасштабніша пожежа Bootleg Fire охопила Національний ліс Фремонт – Вінема уздовж кордону штатів Орегон і Каліфорнія.

Фото: US Forest Service

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3284042-bootleg-fire-u-statah-masstabna-lisova-pozeza-spustosila-150-tisac-gektar.html

Залишити відповідь