Сб. Жов 24th, 2020

Баку повідомляє про 22 загиблих цивільних від початку ескалації конфлікту в Карабаху

Поділіться записом

Від початку поновлення військового конфлікту між Вірменією та Азербайджаном в Нагірному Карабасі 27 вересня в Азербайджані загинули 22 мирних жителів, поранень зазнали щонайменше 74.

Як передає Укрінформ, про це з посиланням на Генеральну прокуратуру Азербайджану інформує агенція APA.

Так, згідно з оприлюдненою Генпрокуратурою Азербайджанської Республіки останньою інформацією, кількість загиблих внаслідок обстрілів з боку збройних сил Вірменії у житлових поселеннях наразі становить 22 особи, поранених – 74, в той час, як кількість пошкоджених цивільних об’єктів – 49, будинків -248.

Читайте також: Міністерства оборони Азербайджану та Вірменії заявляють про обстріли міст

Як повідомлялося, Вірменія і Азербайджан вранці 27 вересня відновили бойові дії в Нагірному Карабаху, взаємно звинувативши один одного в обстрілі прикордонних територій і в провокуванні насильства. Обидві країни оголосили воєнний стан і мобілізацію. Бойові дії вже призвели до військових втрат з обох сторін і чисельних жертв серед мирного населення.

Україна закликала сторони конфлікту в Нагірному Карабаху не розпалювати додаткових емоцій і врегулювати конфлікт із дотриманням принципу територіальної цілісності держав.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах розпочався 1988 року. У 1994 році – після шести років війни – був підписаний бішкекський протокол, за яким Азербайджан і Вірменія домовилися про припинення вогню. Нагірний Карабах проголосив себе незалежною “республікою”, але Азербайджан не визнав цього, заявивши, що територію окупувала Вірменія.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3111592-baku-povidomlae-pro-22-zagiblih-civilnih-vid-pocatku-eskalacii-konfliktu-v-karabahu.html

Залишити відповідь