Пт. Гру 4th, 2020

Російська місія ОБСЄ проілюструвала “утиски свободи слова в Україні” знімком затримання журналіста в Петербурзі

Поділіться записом

Таким чином представництво Росії в ОБСЄ заявило про критичність ситуації зі свободою слова в Україні

Затримання російського фотожурналіста в Санкт-Петербурзі у 2017 році


Новая газета

Представники російської місії ОБСЄ оприлюднили допис про утиски свободи слова в Україні, який проілюстрували фотографією затримання журналіста в Санкт-Петербурзі. Про це повідомляє “Новая газета”.

Зазначається, що в публікації російська місія ОБСЄ заявила про критичність ситуації зі свободою слова в Україні. “Критичною залишається ситуація в Україні, де журналісти піддаються всім формам дискримінації – аж до фізичного насильства і загрози життю. З початку цього року в країні зафіксовано 184 випадки порушень свободи слова, “з них 80% – це фізична агресія”, – йдеться в повідомленні.

Скріншот зі сторінки російської місії ОБСЄ
Twitter / Russian Mission OSCE

Проте на знімку, який супроводжував допис, було зображено затримання фотокореспондента Давида Френкеля на мітингу проти корупції у Санкт-Петербурзі в 2017 році, що виявили журналісти російського видання “Медиазона”.

Після виявлення помилки користувачами соцмережі, публікацію було видалено. Проте згодом пресслужба місії оприлюднила її знов із тим самим текстом, але додала інше фото.

Новини за темою: Україна посіла останнє місце в Європі у рейтингу економічних свобод

Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроєкт про збільшення штрафів за кримінальні правопорушення проти журналістів. Відповідний документ набрав 305 голосів “за” із 225 необхідних.

Джерело: https://zik.ua/news/world/rosiiska_misiia_obsye_proiliustruvala_utysky_svobody_slova_v_ukraini_znimkom_zatrymannia_zhurnalista_v_peterburzi_986441

Залишити відповідь