Сб. Січ 16th, 2021

Німецька церква вибачилася за спалення “відьом” через 400 років

Поділіться записом
Собор в місті Айхштет
Фото з відкритих джерел

Архієпископ міста Айхштет назвав ті події “раною в історії церкви, що кровоточить”

В німецькому місті Айхштет католицька церква вибачилася за спалення “відьом” через 400 років. Як відомо, з XV по XVIII століття сотні людей були піддані тортурам і спалені через підозри в чаклунстві. Про це повідомляє The Independent.

Згідно з повідомленням, лише зараз католицька церква Айхштета просить вибачення за вбивства. Архієпископ міста Грегор Марія Франц Ханке назвав ті події “раною в історії церкви, що кровоточить” і пообіцяв встановити табличку в пам’ять про жертви.

Загалом, у ті часи близько 60 тисяч осіб були страчені в Європі за підозрою в чаклунстві, 25 тис. з них – на території сучасної Німеччини. Більшість жертв – жінки, але серед них також були чоловіки та діти.

Кампанія з реабілітації жертв “полювання на відьом” у Німеччині розпочалася у 2011 році з ініціативи священника Хартмута Хегелера. Відтоді, влади понад 50 німецьких міст, включаючи Кельн і Лейпциг, посмертно реабілітували страчених за обвинуваченнями у чаклунстві та встановили на їхню честь меморіальні дошки та пам’ятники, а в деяких випадках навіть перейменували вулиці.

Новини за темою: Папа Римський Франциск підтримав гомосексуальні союзи

Нагадаємо, раніше католицька школа в американському місті Нешвілл, штат Теннессі, прибрала серію книг про “Гаррі Поттера” зі своєї бібліотеки. Місцевий пастор вирішив, що з їх допомогою читачі можуть закликати злих духів.

Джерело: https://zik.ua/news/curiosities/nimetska_tserkva_vybachylasia_za_spalennia_vidom_cherez_400_rokiv_991195

Залишити відповідь