Вт. Лип 27th, 2021

В УЄФА вирішили скасувати правило виїзного голу

Фото з відкритих джерел

Зміни набудуть чинності вже на відбірковому етапі єврокубків сезону 2021/22

УЄФА скасував правило виїзного голу в єврокубках. Про це в четвер, 24 червня, повідомляє пресслужба футбольної організації.

Правило виїзного голу застосовується в двоматчевих протистояннях. У випадках, якщо обидві команди забили рівну кількість голів за підсумками двох зустрічей, то переможцем пари вважається та команда, яка забила більше голів на виїзді. Додатковий час призначався лише в тому випадку, якщо команди забили рівну кількість голів як вдома, так і на виїзді.

Припустимо, донецький “Шахтар” грає в півфіналі Ліги чемпіонів з мадридським “Реалом”.

Перша гра з двоматчевої серії відбулася в Києві і завершилася з рахунком 0:0. А друга, вже в Мадриді, з рахунком 1:1. Таким чином рахунок за підсумками двох матчів склав 1:1, однак враховуючи, що свій гол “гірники” забили в гостях, за старими правилами це означало автоматичний вихід донецької команди у фінал європейського турніру, так як будь-який гостьовий гол “важив” більше за домашній.

З наступного сезону в разі рівності голів команди проведуть два періоди додаткового часу по 15 хвилин, після чого проведуть серію пенальті в разі, якщо в додаткових періодах буде забито рівну кількість голів (або не забито зовсім).

Кількість голів, забитих в гостях, тепер також перестане бути одним з критеріїв для визначення позицій команд на групових етапах єврокубків.

“Вплив правила (на гру) тепер суперечить його первісній меті, оскільки фактично тепер воно відмовляє домашні команди – особливо в перших матчах – від атак, оскільки вони побоюються пропустити гол, який дасть їхнім противникам вирішальну перевагу. Також деякі критикують несправедливість, яка виникає в додатковий час, що зобов’язує господарів поля забивати двічі, коли один раз забиває команда гостей. Справедливо сказати, що домашня перевага сьогодні вже не така важлива, як раніше. Беручи до уваги однаковість стилів гри в Європі, а також безліч різних факторів, які призвели до зниження домашньої переваги, Виконавчий комітет УЄФА прийняв правильне рішення, прийнявши точку зору, згідно з якою неправильно, коли виїзний гол “важить” більше, ніж забитий вдома”, – додав він.

Правило виїзного голу застосовувалося в Лізі чемпіонів, Лізі Європи, а також в плей-офф кваліфікації чемпіонату Європи. Вперше УЄФА впровадив дане правило в сезоні – 1965/66 в Кубку володарів Кубків.

Новини за темою: УЄФА може перенести фінал Євро-2020 з Лондона

Нагадаємо, напередодні заступник генерального секретаря УЄФА Кевін Лямур заявив, що Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) відмовилася проводити в Білорусі всі заходи під своєю егідою.

Пізніше в УЄФА спростували таку інформацію, заявивши, що матчі в турнірах УЄФА на території Білорусі в 2021 році відбудуться згідно з розкладом.