Пн. Січ 18th, 2021

Чому керівництво УАФ так лихоманить через продовження роботи слідчої комісії ВР? Адже Павелко впевнений у своїй невинуватості

Поділіться записом
Президент УАФ Андрій Павелко
Фото з відкритих джерел

Замість того, щоб сприяти встановленню істини, вчорашні соратники глави УАФ Андрія Павелка саботують участь у роботі тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, зазначив спортивний журналіст Сергій Васильєв, передає “Гордон”.

Що сталося в УАФ?

Чому три володарі Золотого м’яча раптом звернулися до Верховної Ради з відкритим листом, у якому висловлюють занепокоєння можливістю продовження роботи тимчасової слідчої комісії парламенту у “справі Павелка”?

“Ми щиро сподівалися, що пів року – достатній строк, щоб розібратися у проблемі, – пишуть вони. – Однак протягом шести місяців роботи ТСК склалося враження, що метою роботи комісії було не встановлення істини, а створення нового інструменту для маніпуляцій щодо цієї теми. Про це свідчать і останні заяви окремих народних депутатів, які ставлять політичні інтереси вище від інтересів українського футболу. Є серйозні побоювання, що для декого важливіше саме існування такої комісії як технології для нових маніпуляцій, а не об’єктивні результати її роботи”, – попереджають імениті футбольні функціонери.

Виникає враження, що легенди українського футболу у проміжках між виконанням своїх основних функцій в УАФ прискіпливо спостерігають за регламентом та змістом роботи ТСК. А потім у них раптово виникає відчуття її необ’єктивності. І вони поспішають повідомити про свої підозри просто голові Верховної Ради й іншим нардепам.

Дивно, звісно. Хоча нічого гідного осуду в цьому немає. Такі реалії нашого демократичного суспільства. Такі, якщо хочете, сучасні тенденції в комунікаціях влади та представників народу. Не таємниця, що депутати отримують тисячі листів від своїх виборців, у яких ті висловлюють проблеми, скарги, претензії та пропозиції. Так було, є і буде.

Але чому у зв’язку з мотивованою необхідністю продовжити роботу ТСК ще на кілька місяців так лихоманить керівництво асоціації? Чому її президент Андрій Павелко після грандіозного скандалу з кубком Ліги чемпіонів знову використовує не за призначенням й інші національні футбольні реліквії?

Адже за логікою речей він як ніхто інший має бути зацікавленим у тому, щоб ТСК дала об’єктивну оцінку всім звинуваченням на його адресу, які пролунали в численних журналістських розслідуваннях. Адже він упевнений у своїй невинуватості. Тим більше, що не так давно сам Павелко відкрито заявляв про це ЗМІ:

– Останнім часом на вашу адресу лунає багато звинувачень у зловживанні службовим становищем. Проти вас порушено три кримінальні провадження – у НАБУ, Нацполіції та Генпрокуратурі. Як ви можете прокоментувати це?

– Можу це прокоментувати виключно в позитивному ключі. Велике спасибі за те, що нас перевіряють. Ми – серйозна, велика організація і нас потрібно перевіряти. Я чекаю на об’єктивну, законну оцінку нашої діяльності від усіх перерахованих вище органів. Я хочу отримати від них документи, у яких чітко буде відображено результати цих перевірок. Ці документи я розішлю в усі засоби масової інформації, які вже протягом року безпідставно підхоплюють необґрунтовані звинувачення щодо мене та моєї сім’ї. Подивимося, чи будуть вони з таким самим бажанням публікувати результати перевірки, із яким публікували неперевірену інформацію.

Треба зазначити, що ці слова сказав тоді ще народний депутат від керівної партії, голова бюджетного комітету ВР, який мав реальний вплив, зокрема й на правоохоронні органи, які розслідували його корупційні схеми. Тому природно, що акценти в його нинішній риторики істотно змінилися.

“Президент Української асоціації футболу Андрій Павелко запросив членів парламентської ТСК, яка займається питаннями розслідування ймовірних порушень під час будівництва футбольних мініполів зі штучним покриттям, провести виїзне засідання комісії в Будинку футболу. Про це йдеться у відповідному листі на ім’я голови ТСК, що є в розпорядженні “Української новин”. Павелко підкреслює, що як президент УАФ він високо цінує зусилля народних депутатів. “Тому з радістю готовий до відвертої розмови, яку прошу проводити в закритому режимі. Такий формат виїзного засідання комісії обумовлений тим, що під час засідання буде надано конфіденційну інформацію, яка містить комерційну таємницю і таємницю слідства”, – уточнюють у листі”.

Зверніть увагу, сьогодні Павелко вже не апелює до журналістів і не виступає за відкритість та прозорість інформації про розслідування його кримінальних справ. Тепер він вимагає від членів ТСК забезпечити закритий режим для відвертої розмови. Які такі таємниці приховує від широкої громадськості керівник українського футболу після публічних викриттів його багатогранної протиправної діяльності – можна тільки здогадуватися. Тоді як стенограма засідання Верховної Ради України від 15 листопада 2019 року легко доступна на офіційному сайті парламенту. Особливо її корисно почитати тим, хто складає і поширює байки про надуманість причин створення ТСК.

Народний депутат України Костюх Анатолій В’ячеславович:

“Шановні народні депутати, ні для кого з вас не таємниця, що українські засоби масової інформації порушили питання ймовірної корупції у Федерації футболу України, або її в оновленій версії – Українській асоціації футболу. Також не таємниця, що матеріали, оприлюднені в цих журналістських розслідуваннях, лягли в основу цілої низки кримінальних проваджень, відкритих ще 2018 року різними правоохоронними структурами нашої країни, починаючи від НАБУ і закінчуючи Генеральною прокуратурою України. Проте досі залишається таємницею, чому розслідування так і не було завершено і чому жодної винуватої особи не було притягнуто до кримінальної відповідальності або ж, в іншому разі, виправдано дії керівництва одного з наймасовіших і точно що найпопулярнішого спортивного об’єднання України.

Саме ці, без перебільшення, резонансні питання нещодавно було адресовано нам як народним депутатам України, представникам української журналістської спільноти, і поки вони залишаються без відповіді.

У зв’язку з цим ми ухвалили рішення про необхідність створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування ймовірних фактів порушення українського законодавства і зловживання службовим становищем президентом Української асоціації футболу (колишньої Федерації футболу України), головою комітету з питань бюджету Верховної Ради України VIIІ скликання Павелком Андрієм Васильовичем під час розв’язання питання фінансування та реалізації бюджетної програми “Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України”.

На нашу думку, діяльність такої ТСК сприятиме здійсненню розслідування ймовірних фактів корупції в українському футболі і допоможе зняти будь-які сумніви щодо нівелювання принципу об’єктивності під час його проведення, які можуть виникнути в суспільстві, незважаючи на високий соціальний статус і впливовість пана Андрія Павелка.

Ще раз підкреслюю резонанс порушеного питання та надзвичайно високий суспільний інтерес до нього. Пропоную підтримати постанову про створення тимчасової слідчої комісії”.

Народний депутат України Мокан Василь Іванович:

“Хочу сказати ще як один з ініціаторів цієї постанови, ми надсилали листи всім охочим фракціям. Охочими виявилися три депутатські фракції – увійти в цю тимчасову слідчу комісію. І хочу запевнити, що йдеться про неупереджене розслідування ймовірних фактів корупції. Жодної політизації не передбачено.

Федерація футболу як найбільша федерація України, вона є найбільш фінансованою, відповідно, тема резонансна. Думаю, що варто розібратися і неупереджено зробити висновок про те, були там ті зловживання чи ні”.

А тепер – увага! Пропоную просту й очевидну відповідь на запитання, винесене в заголовок цього матеріалу. Вона легко читається між рядків нижчеподаного фрагмент стенограми.

“Народний депутат України Герасимов Артур Володимирович: “Шановні колеги, фракція політичної партії “Європейська солідарність” не буде підтримувати це ганебне, на нашу думку, постанову і це рішення, і ми просто пропонуємо всім колегам в цій сесійній залі одну просту річ: подумайте”.

Більш ніж дивна позиція. Замість того, щоб усіляко сприяти встановленню істини, учорашні соратники Павелка саботують участь у роботі ТСК. Чому? А може, для того, щоб за гучними криками про нібито політизацію процесу розслідування корупції в українському футболі не дати можливості притягнути до відповідальності казнокрадів?

Джерело: https://zik.ua/news/politics/chomu_kerivnytstvo_uaf_tak_lykhomanyt_cherez_prodovzhennia_roboty_slidchoi_komisii_vr_adzhe_pavelko_vpevnenyi_u_svoii_nevynuvatosti_969462

Залишити відповідь