19.01.2022

Зеленський у 2021 році злочинно закрив п’ять опозиційних телевізійних каналів, – Медведчук

Медведчук
112ua.tv

Протягом 2021 року президент Володимир Зеленський закрив п’ять телеканалів, які були в опозиції до чинної влади. Про це заявив голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народний депутат Віктор Медведчук.

“Були закриті три канали на початку року: ZIK, NewsOne, 112. Так само закриті і “Перший Незалежний” зараз і вимкнений з ефірного мовлення UkrLive. Всі ці п’ять каналів об’єднує одне – вони всі були опозиційні стосовно влади, вони були об’єктивно і вимушено опозиційні до влади, тому що влада заслужила на об’єктивну оцінку очима журналістів

За його словами,”в цьому власне і полягає суть свободи слова”. 

“Владі це не подобалося, вона закрила злочинно, я підкреслюю злочинно три канали на початку року і так само злочинно закриті і ці два канали. Крім того, що вони опозиційні їх ще об’єднує те, що на них орієнтувалося і здебільшого дивилося російськомовне населення. Чому? Я поясню. Жителі і громадяни південного сходу, чому дивилися, в основному, як я вважаю, російськомовне населення, тому що ці канали не сповідували істерію, пов’язану з політикою печерної русофобії або не брали до уваги дискримінацію російської мови, російськомовного населення. Ці канали сповідували політику зшивання країни, ці канали говорили про те, що український і російський народи, як були братніми, так і залишаться, попри владу Порошенка, а сьогодні влада Зеленського. Ці правителі приходять і йдуть, а народи залишаються”, – пояснив парламентарій.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п’яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об’єдналися і створили новий телеканал – “Перший Незалежний”. Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

28 грудня президент України Володимир Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів – “Перший Незалежний” і UkrLive. Всього в 2021 році Зеленський закрив п’ять телеканалів.

Власник телеканалу UkrLive і голова парламентського Комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич заявив, що закриття телеканалу UkrLive незабаром після першого виходу в ефір і телеканалу “Перший Незалежний” після судової перемоги і відновлення супутникового мовлення – це чергове цинічне і беззаконне позасудове рішення від Ради національної безпеки і оборони, спрямоване на встановлення цензури в Україні. Подібні дії не можна пояснити інакше, адже телеканали не порушили жодного закону, а в разі “першого незалежного” – навпаки домоглися справедливого судового рішення, яке довело незаконність колишніх рішень РНБО. Телеканали були закриті тільки тому, що так захотілося людям, які займають високі пости. 

У свою чергу голова наглядової ради Фонду захисту свободи слова Ганна Герман підкреслила, що Володимир Зеленський продовжує гробити незалежну журналістику. Але це його не врятує від швидкого і остаточного краху. Тому що в опозиції до нього вже не тільки незалежні телеканали і сайти. В опозиції до провальної політики нинішньої влади-вся Україна.

В “опозиційній платформі-за життя” відреагували на подію і заявили, що це рішення покликане знищити телеканали “Перший Незалежний” і UkrLive, а також медіахолдинг “Новини”, який був заснований журналістами закритих Зеленським телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK.

На тлі закриття двох телеканалів народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін порадив Зеленському оголосити мобілізацію в армію жінок-журналісток закритих телеканалів. А його колега Василь Німченко заявив, що рішення РНБО про припинення мовлення телеканалів UkrLive і “Перший Незалежний” є ознакою інформаційного рейдерства і узурпації влади, яка вже перейшла на рівень диктатури.

Журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів “UkrLive” і “Перший Незалежний” звернулися з відкритим листом до світової спільноти – європейським політикам, чиновникам і міжнародним журналістським організаціям – з проханням вплинути на ситуацію зі свободою слова і спробою влади ввести цензуру в Україні. Світовій спільноті нагадали і про те, що” 112 Україна”, NEWSONE і ZIK, “UkrLive” і “Перший Незалежний” не єдині жертви чинного режиму Зеленського. Адже влада всіма способами намагається впливати на роботу державного телеканалу “дім”, суспільного мовника” UA: Перший”, телеканалів “НАШ”, “Еспресо”, “Прямий”, “Україна” та “Україна 24”, інтернет-видань “Страна.юа” і “Шарий.net”. 

Джерело: https://zikua.news/news/politics/zelenskyi_u_2021_rotsi_zlochynno_zakryv_piat_opozytsiinykh_televiziinykh_kanaliv_medvedchuk_1020206

Залишити відповідь