Вт. Гру 1st, 2020

Зеленський розповів, що робитиме в разі відмови суддів КСУ йти у відставку

Поділіться записом
Президент України Володимир Зеленський
Офіс президента

Наразі у президента немає сценарію на цей випадок. Він додав, що цим будуть займатися відповідні органи

Президент України Володимир Зеленський заявив, що в цей час у нього немає сценарію на той випадок, якщо судді Конституційного суду відмовляться йти у відставку. При цьому він зазначив, що цим будуть займатися відповідні органи. Про це глава держави заявив в ефірі програми “Свобода слова”.

“Я зараз не маю такого сценарію. По-перше, вони громадяни України, а потім вже судді, і вони не можуть йти всупереч рішенням парламенту і довіри суспільства. Я не знаю чи це правда, але два відсотки повністю довіряють КСУ. Тому я вважаю, що це буде не наша справа”, – наголосив президент.

Новини за темою: Врегулювання ситуації із КСУ: З’явився текст законопроєкту Разумкова

Нагадаємо, минулого тижня, 28 жовтня, Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

Того ж дня, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування “нікчемне” і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Джерело: https://zik.ua/news/politics/zelenskyi_rozpoviv_shcho_robytyme_v_razi_vidmovy_suddiv_ksu_ity_u_vidstavku_985814

Залишити відповідь