Нд. Лют 28th, 2021

ЗЕдороги – кінець епохи скромності

Поділіться записом

Володимир Зеленський любить Діснейленд і Голлівуд і мріє побудувати в Україні щось американське. І почав він з ідеї президента Рузвельта, який рятував Америку від економічної кризи великим будівництвом. 

З відставанням на 80 років в Україні почалося своє велике будівництво, але вже відразу з українськими голлівудськими кадрами і діснеївськими емоціями. У “відосиках” з усміхненим Зеленським показували майже хайвеї між селами.

Компанії, за діяльністю яких наглядало оточення Зеленського, будували дороги як у кіно: робили це швидко, дорого і з елементами монтажу. Старі шляхи покривали тонким шаром асфальту і видавали за сучасні автобани. Щодня звітували про сотні і тисячі кілометрів побудованих доріг. Могли б і більше, але в Україні протяжність доріг менша, ніж їх відремонтували друзі президента.

Саме при Зеленському в Україні навчилися майже не витрачати матеріали на дороги і при цьому вдвічі збільшили вартість будівництва. Зараз один кілометр ЗЕхайвеїв обходиться в мільйон доларів з бюджету. Все як в кіно. Головне – якомога більше ефектів і вражень. 

За оцінками експертів, на “Велике будівництво” витратили 214 млрд грн. Всі кошти отримали тільки 22 компанії. Найбільше закатали асфальту структури, пов’язані з одеським головою Геннадієм Трухановим, – понад 40 млрд.

Талановиті автодорівці так хотіли будувати, що навіть закатали 25 млрд грн з фонду COVID-19 в уявний асфальт. А потім зрозуміли, що цього мало, і забрали 104 млн з фонду онкохворих. 

Насправді не можна говорити, що Зеленський і його команда не побудували якісних доріг. Відразу після інавгурації до маєтку Зеленського встелили персональну трасу – прямо на ділянках жителів села Іванковичі! Але це дорога президента. Януковичу в Межигір’ї теж будували персональну дорогу через село. Ще людям забороняли на неї виходити.

Згодом Зеленський переїхав на державну дачу, де раніше жив Віктор Ющенко. Саме той Ющенко, який залишився в пам’яті українців президентом, який втратив народну довіру через прожекти і оточення “любих друзів”. Вони будували європейську Україну для себе, але за кошти бюджету. 

“Любі друзі” Зеленського діють простіше: вони розмазують тонкий шар асфальту по старих дорогах. Кожен кілометр обходиться українцям у мільйон доларів.

 

Джерело: https://zikua.tv/news/politics/zedorohy_kinets_epokhy_skromnosti_995425

Залишити відповідь