26.09.2021

З усіх куточків світу продовжують надходити вітання з нагоди 30-річчя Незалежності – ОП

З нагоди 30-річчя Незалежності нашої держави Президенту України Володимиру Зеленському надійшли вітання від лідерів багатьох країн світу – Китаю, Японії, Індії, ОАЕ, Фінляндії, Данії, Румунії, Азербайджану та інших.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє сайт Президента.

Зокрема, у привітанні Голови Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіна від імені уряду й народу Китаю йдеться: «Україна є стратегічним партнером Китаю. В останні роки китайсько-українські відносини стабільно розвиваються. Було досягнуто великих успіхів у співпраці в різних сферах, що принесло реальні вигоди народам обох держав. Я надаю великого значення розвитку китайсько-українських відносин та готовий разом з вами докладати всіх зусиль для виведення двосторонніх взаємин на новий рівень на благо двох держав та їхніх народів».

Читайте також: МКІП запустило проєкт «Моя незалежність», який розповідає про всі області України

Президент Індії Рам Натх Ковінд у своєму листі на адресу Президента України наголосив: «Індія та Україна підтримують тісні й теплі стосунки, що відображено в нашій багатосторонній співпраці. Це було очевидно під час нашої підтримки один одного в часи пандемії COVID-19. Ми дуже цінуємо солідарність та підтримку України в цей складний час. Я впевнений, що на основі нашого спільного бажання зміцнювати стосунки наша дружба та співпраця продовжуватимуть зростати в найближчі роки».

Імператор Японії Нарухіто у привітанні з нагоди Дня Незалежності України зазначив: «Я надзвичайно радий надіслати Вашій Високоповажності мої сердечні вітання та щирі побажання щастя й процвітання народу вашої країни».

Король Йорданії Абдалла ІІ бін Аль-Хусейн у своєму вітальному листі, адресованому Зеленському, підтвердив налаштованість Йорданії і надалі розвивати та зміцнювати глибоку співпрацю та дружбу з Україною в інтересах двох країн задля процвітання та стабільності.

«Ці відносини лише посилюються в усіх сферах, і я з нетерпінням чекаю продовження співпраці з вами для їхнього подальшого просування», – написав король Йорданії.

Читайте також: Президент СКУ привітав українців з нагоди Дня Незалежності

Вітаючи Україну з 30-річчям Незалежності, заступник Верховного головнокомандувача Збройних Сил Об’єднаних Арабських Еміратів, Спадкоємний принц Абу-Дабі Мохамед бін Заїд Аль Нагаян зазначив: «Бажаю вам, Ваша Високоповажносте, міцного здоров’я та щастя, а урядові та дружньому народові України – ще більше прогресу та процвітання».

Президент Азербайджанської Республіки Ільхам Алієв у своєму вітальному листі наголосив: «Відносини між Азербайджаном та Україною мають глибоке історичне коріння й добрі традиції. Впевнений, що завдяки нашим спільним зусиллям наші двосторонні зв’язки, що базуються на взаємній довірі та підтримці, наша тісна й плідна співпраця в різних галузях і надалі успішно розвиватимуться та зміцнюватимуться відповідно до волі наших народів».

Читайте також: Жовто-блакитна ніч: мости Стамбула, вежі-символи Анкари та Ізміра вбралися до Дня Незалежності

Президент Словацької Республіки Зузана Чапутова у своєму привітанні зауважила, що Україна стала на шлях свободи й демократії та зберегла цей курс донині «завдяки вражаючій незламності» українських громадян та їхньому прагненню до «гідного й вільного життя, незважаючи на багато складних випробувань».

«Словацька Республіка завжди підтримувала Україну на цьому шляху та підтримує євроатлантичні інтеграційні амбіції вашої країни та її жителів. Європейський Союз і Північноатлантичний альянс сприймаємо передусім як спільноту цінностей, а членство в них – не як ціль, а як засіб для їхнього подальшого посилення», – зазначила Чапутова.

Читайте також: У посольстві в Молдові відкрилася фотовиставка до 30-річчя незалежності України

Вона також наголосила на незмінній підтримці з боку Словаччини суверенітету й територіальної цілісності України.

«Незаконна анексія Криму й агресія Російської Федерації на сході вашої країни ніколи не можуть стати нормою. Твердо вірю, що запуск Кримської платформи сприятиме довгостроковим зусиллям заради миру, а також допоможе тим, хто найбільше постраждав у цьому конфлікті», – написала Чапутова.

Президент Румунії Клаус Йоганніс також підтвердив незмінну й рішучу підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, європейських і євроатлантичних прагнень нашої країни.

«Я впевнений, що відносини між Румунією та Україною можуть зміцнитися шляхом реалізації потенціалу наших країн та ефективного розв’язання невирішених питань двостороннього порядку денного», – зазначив Йоганніс.

Читайте також: Зеленський доручив розробити стратегію популяризації історії української державності

Президент Фінляндської Республіки Саулі Нііністьо у вітальному листі запевнив, що Фінляндія разом із міжнародною спільнотою підтримує суверенітет і територіальну цілісність України та політику невизнання незаконно анексованого Криму.

«Ваша ініціатива міжнародної Кримської платформи підкреслює ці спільні зусилля», – відзначив Президент Фінляндії та подякував за гостинність під час саміту в Києві.

У найвищій повазі до Глави Української держави та українського народу, непохитній підтримці України на шляху до миру запевнила у вітанні Прем’єр-міністр Данії Метте Фредріксен.

«Данія глибоко прагне підтримати вас у вашій роботі задля мирного, демократичного та квітучого майбутнього України. Я вітаю вас із проведенням успішного установчого саміту міжнародної Кримської платформи. Данія залишається непохитною в підтримці суверенітету й територіальної цілісності України в умовах агресії Росії та незаконної анексії Криму», – зазначила Фредріксен і висловила сподівання на продовження цінного та конструктивного співробітництва між Україною та Королівством Данія.

Читайте також: Паради особливо важливі для країни, що воює – військовий експерт

Високо цінує зв’язки дружби та взаємоповаги між Україною та Кіпром його Президент Нікос Анастасіадіс, про що він написав у вітальному листі Зеленському.

«Вірю, що двосторонні відносини між Кіпром та Україною, які культивувались 30 років, і надалі приноситимуть позитивні результати, а ми реалізуємо багато нових можливостей у всіх сферах, що становлять обопільний інтерес, щоб забезпечити стабільне та квітуче майбутнє наших народів», – наголосив Президент Республіки Кіпр.

Як повідомлялося, щороку 24 серпня в Україні відзначають День Незалежності.

До святкування 30-річчя Незалежності України було організовано чимало урочистих заходів, які були об’єднані гаслом “Ти у мене єдина”. Зокрема, вранці 24 серпня на центральній вулиці Києва відбувся святковий парад Збройних сил України, а в Одесі – військово-морський парад.

Верховна Рада провела урочисте засідання з нагоди Дня Незалежності, а після нього на позачерговій сесії ВР ухвалила в першому читанні законопроєкт №5712 “Про великий Державний Герб”, ініційований Президентом Володимиром Зеленським.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3304145-z-usih-kutockiv-svitu-prodovzuut-nadhoditi-vitanna-z-nagodi-30ricca-nezaleznosti-op.html

Залишити відповідь