Пн. Бер 1st, 2021

Європарламент визнав децентралізацію однією з найуспішніших реформ в Україні

Поділіться записом

Європейський парламент більшістю голосів схвалив Доповідь щодо імплементації Україною Угоди про асоціацію з ЄС, у якій однією з найуспішніших реформ визнано децентралізацію.

Про це, як передає Укрінформ, повідомляє Урядовий портал.

Як зазначається, у документі йдеться про досягнутий прогрес у сфері реформ та у виконанні Угоди, а також надаються рекомендації щодо подальших напрямів співпраці.

«Європарламент вітає досягнення України у проведенні реформи децентралізації та розширенні можливостей місцевої влади, що є однією з найуспішніших реформ на сьогодні; визнає підтримку U-LEAD та формування більше 1000 територіальних громад; позитивно оцінює кроки прийняті з метою децентралізації державної влади та бюджетів через затвердження нормативно-правових актів та їх практичного впровадження; закликає Європейську комісію уважно вивчити успішні практики реформи децентралізації в Україні та розглянути їх практичне впровадження в інших державах», – йдеться у доповіді.

Читайте також: Рада може розглянути зміни до Конституції щодо децентралізації навесні – депутат

Своєю чергою міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив: «Підтримка та поглиблення співпраці з Європейським Союзом є пріоритетним завданням Мінрегіону. Вітаємо заклик Європарламенту до вивчення нашої реформи децентралізації та застосування її найуспішніших практик в інших державах. Мінрегіон сприятиме її популяризації та готовий надати консультативну підтримку щодо особливостей впровадження».

З повним текстом резолюції Європаламенту можна ознайомитися за посиланням.

Як повідомляв Укрінформ, Європейський парламент закликав Україну завершити реформу нового ринку електроенергії.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3189813-evroparlament-viznav-decentralizaciu-odnieu-z-najuspisnisih-reform-v-ukraini.html

Залишити відповідь